Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yılmaz Vural: Hata yapan bedelini öder

Antalyaspor A.Ş Genel Direktörü Yılmaz Vural, Altay maçında oyundan aldığı futbolcu Onur'u tartaklamasıyla ilgili, “Grup her zaman ödülle idare edilmez. Hata yapan varsa bunun bedelini ödemek zorunda” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yılmaz Vural, Altay karşısında alınan 2-1'lik yenilginin takımın hak ettiği bir sonuç olmadığını söyledi. Kırmızı-beyazlı futbolcuların maç süresince pek çok pozisyon yakaladığını belirten Vural, atakların golle sonuçlandırılamadığını kaydetti. Yılmaz Vural, futbolun “iyi oynayanın kazanacağı bir spor olmadığını” vurgulayarak, “O yüzden üzülüyoruz. Hak ettiğimiz bir sonuç değildi. Bu maçı Altay'a verdik” dedi.

Oyuncuların çok iyi mücadele ettiğini söyleyen Vural, önümüzdeki hafta oynanacak Ordu maçına hazırlandıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Antalyaspor her maçı kazanmak için oynamalıdır. Eğer başarılı olmak istiyorsa bu şarttır. Rakip ayrımı yapmaksızın her takımı yenecek güce sahibiz, ama futbolun getirdiği şanssızlıklar bazen sonucu etkileyebiliyor. Her şeye rağmen ayaktayız. Taraftar desteğine de her zamankinden fazla ihtiyacımız var. Bir avuç da olsa İzmir'e gelen taraftarımıza teşekkür ediyorum ve bundan sonra da bizi yalnız bırakmamalarını istiyorum.”

ONUR'UN TARTAKLANMASI

Yılmaz Vural, Altay maçının ikinci devresinde oyundan aldığı Onur'un kendisine tepki göstermesine sinirlendiğini kaydetti. Genç oyuncuların henüz “profesyonelliği” bilmediklerini belirten Vural, ”Antrenörü 40-45 bin kişinin önünde madara edemezsin. Sen insanları madara edersen, insanlar da seni madara ederler” dedi.
Onur'un oyundan çıkarıldığı için gösterdiği tepkiye anlam veremediğini belirten Yılmaz Vural, şunları söyledi:
“Sen kimsin de çıkmaman lazım. Bir oyuncunun oyundan çıkarılması için kötü oynaması gerekmez. Başka faktörler de vardır. Taktik değişikliklerle de çıkarırsınız oyuncuyu. Genç çocuklar, öğrenecekler. Baba-oğul ilişkisi içinde tepkilerimizi ifade ediyoruz. Herkes yaptığının karşılığını artı veya eksi alır. Grup her zaman ödülle idare edilmez. Hata yapan varsa bunun bedelini ödemek zorunda.”

Bunları da Beğenebilirsiniz