GeriSpor Yılmaz topa tuttu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılmaz topa tuttu

Trabzonspor Başkanı, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un G.Saraylı olduğunu iddia ederek kendisinden desteğini çektiğini açıkladı.

TRABZONSPOR Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Futbol Federasyonu ve tüm kurullarına ateş püskürdü. Haluk Ulusoy'un gerek seçilmesinde gerekse görevde kalmasında büyük etkisi bulunduğunu söyleyen Yılmaz, kendisinden desteğini çektiğini açıkladı. Doğan Haber Ajansı'na açıklama yapan Yılmaz G.Saray'ı yenmenin zor olduğunu vurgulayarak, ‘‘Büyük koruma altındalar. Onların karşısında bir maçı kazanmak mümkün değil’’ dedi. Hakemlerin G.Saray'ı galip getirene kadar çalıştıklarını ileri süren Yılmaz, ‘‘İşte Oğuz Sarvan, işte G.Saray-Samsun maçı, işte İbrahim Aksoy’’ değerlendirmesini yaptı.

ULUSOY GALATASARAYLI

Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy'un ailesi gibi G.Saraylı olduğunu iddia eden Yılmaz, diğer kurullardaki sarı kırmızılı renklerin ağırlığına da dikkat çekerken, ‘‘4 kişilik Tahkim Kurulu'nda 3 G.Saraylı var. Federasyon Başkanı da sanıldığı gibi Trabzonsporlu değil Galatasaraylı. Hakem Komitesi Başkanı da öyle. Bu nedenle Galatasaray himaye ediliyor’’ diye konuştu.

DESTEĞİMİ ÇEKİYORUM

‘‘Bu federasyona her zaman yardımcı oldum. Ama artık desteğim söz konusu değil’’ diyen Yılmaz şöyle devam etti: ‘‘Çünkü işler adil yürümüyor. Hakemler tehdit ediliyor. Onlar da saflara bölünmüşler. Bazıları bu tavra uyuyor, bazıları uymuyor. Uymayanlar maç alamıyor.’’ Federasyonun Haziran ayındaki kongresinde kıyametin kopacağını da belirten Yılmaz sözlerini, ‘‘Adil bir yönetim ve bağlı kurulları getirmek için kolları sıvadık. Bu iş eyyamcılarla yürümez’’ diyerek tamamladı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle