Gündem Haberleri

  Yılmaz: Siyasette ANAVATAN'da doğdum, ANAVATAN'da öleceğim

  RİZE (A.A)
  06.08.2006 - 17:51 | Son Güncelleme:

  Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, “Ben siyasette ANAVATAN'da doğdum, ANAVATAN'da öleceğim” dedi.

  Yılmaz, Çayeli ilçesinde ANAVATAN Partisi ilçe başkanlığı önünde otobüs üzerinden vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, siyaseti hiç bir zaman sevmediğini ifade ederek, ancak her zaman vatandaşlara hizmet etmeye çalıştığını söyledi. Sevmediği halde siyasete döneceğini dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

  “Siyaseti sevmiyorum, ama sizi seviyorum. Yaptığımız hizmetlerin yarım kalmasına gönlüm razı değil. Türkiye'nin hizmetten geri kalmasına, acemi ellere kalmasına gönlüm razı değil. Onun için önümüzdeki dönemde elimden geleni yapacağım. 20 senelik siyasi tecrübemi kullanacağım. Milletin önüne tıpkı 1980'lerdeki ANAVATAN gibi gönül rahatlığıyla ülke yönetimini teslim edebileceğiniz, sonra da pişman olmayacağınız bir siyasi oluşum koymaya çalışacağım.”

  “Mesut Yılmaz ANAVATAN'dan ayrılacak, şu partiye gidecek” gibi bazı söylentiler oluştuğunu kaydeden Yılmaz, şöyle devam etti:

  “Ben siyasette ANAVATAN'da doğdum, ANAVATAN'da öleceğim. Ama istiyorum ki ANAVATAN sadece hükümeti kötüleyen, millete vaatler yapan bir parti olmasın, yarınki iktidarına hazır güçlü bir parti olsun.”

  Yılmaz, daha sonra Derepazarı ilçesi ile İyidere ilçesine bağlı Çiftlik köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı