ORDU HABERLERİ

Yılmaz: "Kentsel Dönüşümle Ordu Kazanacaktır"

IHA
16 Ekim 2015 - 15:11Son Güncelleme : 16 Ekim 2015 - 15:12

ŞEHİR PLANCILARI ODASI ORDU İL TEMSİLCİSİ BİROL YILMAZ, KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİN PROJEDE YER ALAN ŞEKLİYLE GERÇEKLEŞMESİ DURUMUNDA ORDU'NUN KAZANACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Şehir Plancıları Odası Ordu İl Temsilcisi Birol Yılmaz, Ordu’da hayata geçirilecek kentsel dönüşüm sonrası, yeşil alan ve meydanların oluşacak olmasının son derece çağdaş ve Ordu’ya saygılı bir yaklaşım olacağını söyledi.
Ordu’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesinde geçtiğimiz hafta Ordu Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ arasında, protokol imzalandı. Altınordu ilçesinde uygulanacak kentsel dönüşüm ve dönüşüm sonrası oluşacak olan alanlar hakkında konuşan Şehir Plancıları Odası Ordu İl Temsilcisi Birol Yılmaz, kentsel dönüşümün belirtildiği gibi yeşil alan ve meydan ağırlıklı yapıldığında kamuoyu tarafından olumlu karşılanacağını belirtti. Kentsel dönüşümde asıl amacın, hayata geçirilen projelerde yaşam kalitesini arttırmak, sağlam ve yaşanabilir standartlarda güvenli konutlar üretmek olduğunu ifade eden Yılmaz, kentsel dönüşümle çağdaş şehircilik ilkeleri uygulanarak sosyal ve teknik altyapısı tamamlanmış yaşam alanları oluşabileceğini ifade etti.
"SÜREÇ İYİ YÖNETİLMELİ"
Altınordu’da uygulanacak olan kentsel dönüşüm projesi ile Ordu’nun ivme kazanacağını ancak bu sürecin iyi yönetilmesi gerektiğini aktaran Yılmaz, "Altınordu’da 2 bölgede kentsel dönüşüm projesi hazırlanıyor. Projeler ortaya çıkmadan konuşmak pek doğru olmaz ancak Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgilere göre, söz konusu alanların dönüşüm projeleri neticesinde ağırlıklı olarak açık alan ve yeşil alan, kent meydanı gibi amaçlara ayrılacağı bu alanlarda yeni yapılaşmalara gidilmeyeceği yönünde. Bu yaklaşım son derece çağdaş, insanına ve kentine saygılı bir yaklaşım olarak gözüküyor. Projeler bu yaklaşım çerçevesinde ortaya çıkarsa Ordu kazanacaktır. Ancak süreç iyi yönetilmeli ve rantiyecilere prim verilmemelidir" dedi.
"HAK SAHİPLERİ MAĞDUR EDİLMEMELİ"
Yapılacak olan kentsel dönüşüm sürecinde hak sahiplerinin mağdur edilmemesi konusunda dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Birol Yılmaz, "Kentsel dönüşüm projesi uygulanacak olan alanlarda hazırlanan projelerde halkın katılımı mutlaka olmalıdır. Bu bölgelerde yaşayan hak sahipleri kesinlikle mağdur edilmemelidir. Projeler belli aşamalarda kamuoyu ile paylaşılır ve eleştiriler dikkate alınırsa en doğru proje ortaya çıkacaktır" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Yılmaz: "Kentsel Dönüşümle Ordu Kazanacaktır" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yılmaz: "Kentsel Dönüşümle Ordu Kazanacaktır" haberi güncellenecektir.

  ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:40
  • Guneş
   05:34
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:32
  • Yatsı
   21:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı