« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yılmaz istifadan döndü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Birliği yenilgisi sonrası futbolcu ve teknik kadro ile toplantı yapan Trabzonspor Başkanının, yakınındakilere ‘‘İstifa edelim’’ dediği, daha sonra bu düşünceden vazgeçtiği öğrenildi. Yılmaz, operasyon için sezon sonunu bekleyecek.

Trabzonspor'un G.Birliği'ne 5-4 yenilmesi, camiada büyük şaşkınlık yaratırken taraftarlar, kulüp ve gazetelere, telefon ve faks yağdırarak sonucu protesto ettiler, Özkan Sümer'i istifaya çağırdılar. Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ın da maç sonrası teknik kadro ve futbolcularla yaptığı toplantıda ‘‘Sıkıntı bensem, istifa edeyim, rahat edin’’ dediği bildirildi.

Yılmaz'ın yakınındakilere, ‘‘İstifa edelim’’ dediği ancak daha sonra, ‘‘Taraftar haklıdır. Yenilgiye tepki göstermesi doğaldır’’ diyerek düşüncesini değiştirdiği kaydedildi. Yılmaz ‘‘Lig ve kupada yarış sürüyor. Sezon sürerken, radikal tedbirler almamız düşünülemez. Fakat sezon sonunda başarı için ne önlem varsa alacağız’’ diyerek bir operasyonu da erteledi.

Yılmaz futbolculara ise ‘‘Utanç duydum. Bu tarihi lekeyi sileceksiniz. Hem de kupa ve lig şampiyonu olarak. Başka türlü sizleri affetmem’’ dedi. Yenilginin faturasını Sümer'e çıkaran yönetim kurulunda bazı yöneticilerin, ‘‘Bu kadar acemice oyuncu değiştirilmez. Takım futbol oynamıyor. Tesadüfen kazanıyordu. Teknik adamsız çıksa daha iyi oynar’’ dedikleri öğrenildi.Bunları da Beğenebilirsiniz