Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yılmaz’ın teknesi de var

Önceki gün arkadaşlarım Neslihan ve Arzuhan Doğruol kardeşlerin Emirgan’daki evlerine misafirliğe gitmiştim.

Yılmaz’ın teknesi de var
/images/100/0x0/55ea1a33f018fbb8f86b6106Arzuhan Doğruol’ın kızı Gizem’in okulunu başarıyla bitirmesi şerefine mini bir kutlama yapılıyordu evde. Denizi ayaklar altına alan evin balkonunda sohbet ediyorduk. Emirgan’daki iskeleye küçük bir teknenin yanaştığını gördüm. Cansu Dere ve Cem Yılmaz vardı içinde. Kıyıdan aldıkları isimler de ünlüydü. Mazhar Alanson ve eşi Biricik Suden’i teknelerine alan ikili, tekrar denize açıldılar. Öğrendiğime göre tekne ünlü komedyeninmiş.
Lolita Cahide’de eğlendi
Başrolünü Jeremy Irons’la paylaştığı "Lolita" adlı filmle dünya çapında üne kavuşan Dominique Swain, başrollerini, Mehmet Günsür, David Carradine ve Udo Kier’le paylaştığı "Dehşet Gecesi" adlı filmin galası için önceki gün Türkiye’ye geldi. Kız kardeşiyle ülkemize gelen ünlü oyuncu, önceki akşam Maçka’daki Cahide’deydi. "Dehşet Gecesi" filminin yapımcı New Films’in Türkiye temsilcisi Serap Acuner’in davetlisi olarak Cahide’ye gelen ünlü oyuncu, restoranda şov yapan grupla hatıra fotoğrafı çektirdi. Swain, "Türk insanı oldukça sıcakkanlı, yemekleri de çok güzel" dedi.

Eski manken emlakçı oldu
Podyumların en başarılı mankenlerindendi Funda Güngör. Galatasaray Kulübü’nün eski başkanı Faruk Süren’in kardeşi Reha Süren’le yaşadığı aşkla uzun yıllar magazin sayfalarında yer almıştı. Son bir-kaç yıldır ortalarda görünmeyen Güngör’e geçtiğimiz hafta Bodrum’da rastladım. Saruhan adlı sevgilisiyle emlakçılık işine girmiş.

Trafiğe takıldı
/images/100/0x0/55ea1a33f018fbb8f86b6108Yazdığı ve seslendirdiği şarkılarla 1980’li yıllara damgasını vuran Lionel Richie, önceki akşam İstanbul Arena’da hayranlarıyla buluştu. Yaşanan trafik sıkışıklığı yüzünden konser yaklaşık bir saat geç başladı. Richie, "Shaft", "Hello", "Lady", "Suddenly", "How Long" gibi birçok hit parçasını seslendirdi. Richie, sahneye çıktığında Türkiye’ye ilk kez geldiğini ve ülkemizin yemeklerini çok sevdiğini söyledi. Lionel Richie, konser sonrasında Reina’ya gitti. Burada Selma Türkeş’in misafiri oldu.

Mermerci haftası
Ender Mermerci’nin, arkadaşı ve aynı zamanda Yunanistan’ın en zengin kadınlarından biri olarak tanınan Della Rounick şerefine düzenlediği davetlerin ikincisi, önceki akşam Mermerci’nin kızı Tansa ve damadı Can Ekşioğlu tarafından düzenlendi. Les Ottoman’s Otel’deki davete katılanlar arasında Aylin Benardete, Heves Ekinci ve yeni kız arkadaşıyla birlikte Mehmet Çelik de vardı. Ender Mermerci’nin New York’ta yaşayan ve bu davet serisi için geçtiğimiz hafta İstanbul’a gelen ortanca kızı Yosun Mermerci Reza’nın ise dudaklarını kalınlaştırdığı dikkat çekti.

Gisele’li kampanya
Amazon’un en büyük nehri Xingu’nun kurtarılması amacıyla dünyanın en büyük plaj terliği üreticisi Brezilyalı Ipenama’nın gerçekleştirdiği satış kampanyasında, tüm dünyada altı ayda, altı milyon İpanema Gisele Bündchen markalı terlik satıldı. Sinan Öncel’in sahibi olduğu Twigy, satış kampanyasının Türkiye ayağı ile ’En başarılı kampanya’ sıralamasında ilk üçe girmeyi başardı.

Motor sporlarına destek
İnternet sitesi ALTİVİ, artık sponsorluklarıyla motor sporlarına destek oluyor. Otomobillere ve motor sporlarına olan merakları bilinen ALTİVİ patronları Mehmet Germiyanlıgil ve Özcan Tahincioğlu, 2007 sezonu İpragaz Mitsubishi EVO Cup’da ALTİVİ adına bir araç yarıştırma kararı aldılar. ALTİVİ adına yarışacak aracın pilotu da otomobil ithalatcısı Royal Motors’un ortağı Artuğ Aysal.

Ayrıldılar
/images/100/0x0/55ea1a33f018fbb8f86b610aİpek Tuzcuoğlu, yaklaşık bir buçuk yıldır birlikte olduğu işadamı Nuri Öztaşkın’la ayrıldığını, gazetelere gönderdiği basın açıklamasıyla duyurdu. Tuzcuoğlu, açıklamasında şunlara söyledi: "Nuri Öztaşkın’la bir buçuk yıldır süren beraberliğimizi birlikte aldığımız ortak bir kararla sonlandırdık. Ayrılık kararımızın üçüncü şahıslarla hiçbir ilgisi yoktur. Siz değerli basın mensuplarına duyduğumuz saygı dolayısıyla ayrılık kararımızı sizinle paylaşmak istedik..."

Okan’la bir daha asla
Ajda Pekkan’a, önceki akşam Bebek Balıkçısı çıkışı rastladım. Eski sevgilisi Okan Tapan’ın sevgilisi Elif Edes’le Bodrum’da yakalanmasıyla ilgili soruları yanıtlayan Pekkan, "İnanın o fotoğrafları görmedim" dedi. Geçtiğimiz günlerde sahnede Okan Tapan’ı kastederek, "Okan’ı seviyorum, onunla birlikte ölmek istiyorum" diyen süperstar, "Bir daha birlikte olur musunuz?" sorusuna da "Asla" yanıtını verdi.

Bu gece davet var
Dünyanın en büyük mücevher ve saat mağazaları zincirine sahip Damas, bu gece Çırağan Palace Kempinski Otel’de kuruluşunun 100. yılını vereceği bir davetle kutlayacak. Damas Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Ertek bu geceki davete Damas Yönetim Kurulu Başkanı Tawhid Abdullah’la birlikte ev sahipliği yapacak.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI