« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yılmaz: Hile yapıyorlar

Spordan Sorumlu eski Bakan Mehmet Ali Yılmaz, "Nobre gibilerin Türk vatandaşlığına geçmesi aldatmacadır. Buna izin verilmemelidir. Aurelio’ya Türk Milli Takımı’nın ihtiyacı yok" diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Spordan Sorumlu Devlet Eski Bakanı ve Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Radyospor programına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yılmaz, Beşiktaş’ın Brezilya’lı Nobre’nin Türk vatandaşlığına geçme şeklinini, "aldatmaca" şeklinde yorumlarken, "Bu işleri saçma buluyorum. 75 milyonluk bir devletiz. Milli formayı kendi çocuklurımız giymeli, bizi onlar gururlandırır. Bile bile, süreyi de ihmal edip,çeşitli entrikalarla "Bu bize yararlı olur" demek, koca şerefli tarihi olan şerefli bir millete yakışmaz.

Bu kadar kolay olmamalı

Nobre gibilerin vatandaşlığa geçmesi bir yabancı daha transfer etmek için yapılan bir hiledir, geçse de milli takımda oynamamalı. Bu vatanın evlatlarıyla başka vatanın evladını aynı tutmak ayıp olur. Türk vatandaşlığına geçmek bu kadar kolay olmamalı. Buna izin verilmemelidir. Aurelio’ya Türk Milli Takımı’nın ihtiyacı yok.
Her kulüpte 6 yabancı var da ne oluyor, kuş mu konduruyorlar? Avrupa kupalarında dökülüyoruz, ligimizdeki kalite ortada" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz