Gündem Haberleri

  Yılmaz Çetiner ölüm ilanını yazıp gitti

  Hüsnü SAVAŞ/İSTANBUL
  05.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Milliyet Gazetesi yazarı, 60 yıllık gazeteci Yılmaz Çetiner’in cenazesi dün Bebek Camii’nde öğleyin kılınan cenaze namazının ardından Anadoluhisarı Aile Kabristanı’nda toprağa verildi.

  79 yaşında vefat eden Çetiner için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde (TGC) düzenlenen törende konuşan TGC Başkanı Orhan Erinç, Çetiner’in araştırmacı ve soruşturmacı gazeteciliğin öncülerinden biri olduğunu söyledi. Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin de Çetiner’in önceki gün Milliyet, Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinde yayınlanan ölüm ilanının yine Çetiner tarafından üç yıl önce yazıldığını belirtti.

  TGC’deki törenin ardından Çetiner’in cenazesi Bebek Camii’ne getirildi. Cami avlusunda Çetiner’in eşi Esin Çetiner ve kızı Aslı Çifkurt taziyeleri kabul ettiler. Milliyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, Çetiner’in hasta olduğu dönemde de yazılarını düzenli gönderdiğini anlatarak, Çetiner’in çok büyük bir gazeteci olduğunu söyledi. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ise Çetiner’in gazetecilik mesleğinde yaygın olan kıskançlık gibi kötü bir duygudan nasip almamış bir insan olduğuna dikkat çekti. Yazar Yaşar Kemal de, "Türk basınında şimdi kalmayan bir şey var; röportaj. Bunu en iyi yapanlardan, Türkçe’yi en iyi yazanlardan biriydi" dedi.

  Yılmaz Çetiner ölüm ilanını yazıp gitti
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı