Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yılmaz: Biz gidersek Türkiye geriye gider

  Hürriyet Haber
  04 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 04 Eylül 1998 - 00:01

  7 bakanla birlikte üç günlük Güneydoğu gezisine çıkan Başbakan Yılmaz, ‘‘Bize destek olun ki, Türkiye geriye gitmesin’’ dedi. Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun temelini atan Yılmaz, 1999'un sonunda otoyol ağını 2 bin kilometreye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

  Başbakan Mesut Yılmaz, ‘‘Biz gidersek Türkiye de geriye gider’’ dedi. Yılmaz, ‘‘Türkiye'nin 14 ay önceki tabloya geri dönmesi yapılan bu hizmetlerin durması demektir. İleriye gidecekken geriye gitmesidir. Bize destek olun ki; Türkiye geriye gitmesin’’ çağrısı yaptı.

  Yılmaz, üç günlük Güneydoğu gezisinin ilk gününde, 7 bakanla birlikte Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun temelini attı. Yılmaz törende yaptığı konuşmada, Refahyol dönemini ve önceki hükümetleri eleştirdi. ANAP döneminde yapılan 1500 kilometrelik otoyol ağına kendi hükümetleri dönemine kadar ilave yapılmadığından şikayet eden Yılmaz, otoyol atağını sürdüreceklerini vaat etti. Yılmaz yeniden iktidara gelecekleri mesajını da vererek, ‘‘Hedefimiz önümüzdeki yılın sonunda otoyol ağını 2000 kilometreye çıkarmaktır’’ diye konuştu. Bugüne kadar verdikleri sözleri yerine getirdiklerini söyleyen Yılmaz, ‘‘Bütün bunların arkasında milletin güvenini kazanmış bir hükümetin kararlı iradesinin rolü vardır’’ görüşünü savundu.

  Yılmaz, İstanbul-İzmir arasında da İstanbul ve Bursa kesimini kapsayan otoyol temelinin atılacağını söylerken, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Van'ı da otoyol ağıyla birleştireceklerini söyledi. Yılmaz, bu otoyol ağının Habur ve Gürbulak sınır kapılarına da bağlanacağı sözünü verdi.

  Yılmaz, Uzan ailesi tarafından yaptırılan ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nin açılışını da yaptı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı