Yılmaz: Bazı AB ülkeleri borç batağına girmişler şükür ki biz öyle değiliz

Hürriyet Haber
24.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 23.01.2011 - 21:21

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, “Avrupa’da bazı ülkeler memurlarının maaşlarını kesiyorlar. Çünkü borç batağına girmişler. Türkiye çok şükür o borç batağına girmedi” dedi.

Bingöl’de vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Yılmaz vatandaşların dertlerini dinledikten sonra, “Türkiye hamdolsun iyi noktadadır. Ne IMF’den ne de başka bir yerden para almadık. Bir bankamız batmadı, şirketlerimiz batmadı. Avrupa’yla ve diğer bir çok ülkeyle mukayese edildiği zaman çok şükür ekonomimiz çok iyiye gidiyor. Geçen yıldan bu yıla Türkiye genelinde 953 bin insanımız iş bulmuş. Bunun çoğu da özel sektör. Yüzde 12’si kamu kurumu, geriye kalan da özel sektör. Hükümet güçlü olunca, ekonomiye düzen verince, yatırımlar artıyor. İnsanlar iş, aş buluyorlar” diye konuştu.

Sütaş Bingöl’e gelirse

Yılmaz, Bingöl’e yatırım çekmek için yaptıkları çalışmalar hakkında da şu bilgileri verdi: “Sütaş’ı Bingöl’e getirmek için uğraşıyoruz. Getirebilirsek ciddi bir istihdam getirecek. Çağrı merkezi için uğraş veriyoruz. Gençlerimizi de çağrı merkezi bünyesinde istihdam edeceğiz. Organize Sanayi Bölgemiz beli oranda gelişti. Et ve Balık Kurumu’na belli yatırımlar yapıyoruz.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı