Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıllar sonra karşı karşıya

Tenis dünyasının efsanevi isimleri ABD'li John McEnroe (51) ve İsveçli Björn Borg (53), yıllar sonra resmi bir maçta karşı karşıya geldiler.

A.A.
SON GÜNCELLEME
ABD'nin Boston kentinde düzenlenen 30 yaşın üzerindeki tenisçilerin katıldığı Champions Cup'ın yarı finalinde oynanan maçı McEnroe 6-4 ve 7-6'lık setlerle 2-0 kazanarak finale yükseldi. McEnroe, finalde, diğer yarı final maçında ABD'li Jim Courier'ı yenen Avustralyalı Mark Philippoussis ile oynayacak.

Borg, yaklaşık 2 saat süren maçtan sonraki açıklamasında, “Bu çok özel bir şey. Geçmişte çok iyi maçlar yaptık, iyi rakiplerdik. Ne zaman oynasak ortaya iyi tenis maçları çıkıyordu. Champions Cup'daki maçta da böyle oldu. Bizim karşılaşmalarımız özel, bunu hissediyorum. John da hissediyor” dedi.

1980 Wimbledon finalinde Borg'a yenilen McEnroe da, “Champions Cup”da eğlenmek ön planda değil, itirazlar ve serzenişler oluyor. Borg file önüne bıraktığı kısa toplarda çok iyi. Benden iyi hareket ediyor” dedi. McEnroe, katılanların yaşları itibarıyla, file önüne bırakılan kısa topların “biraz zalimce” olduğunu da ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz