« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıllar sonra buluştular!

Arjantin'in efsane futbolcusu Diego Armando Maradona, 1986 FIFA Dünya Kupası'nda elle gol attığı İngiltere maçının Tunuslu hakemi Ali Bennaceur ile bir araya geldi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Maradona, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, Meksika 1986'da elle unutulmaz bir gol kaydettiği maçın hakemi Bennaceur'e forma hediye ettiği sırada çekilen bir fotoğrafa yer verdi.

Fotoğrafla paylaştığı notta, Tunus'u ziyareti sırasında Bennaceur ile duygusal bir buluşma yaşadıklarını belirten Maradona, "Ali Bennaceur ile buluşmam sırasında kendisine Arjantin forması hediye ettim, o da bana evinin duvarında asılı maça ait bir fotoğrafı verdi" ifadesini kullandı.

YÜZYILIN GOLÜNÜ ATMIŞTI
Meksika'da düzenlenen 1986 FIFA Dünya Kupası çeyrek finalinde, 51. dakikada Arjantin'i İngiltere karşısında öne geçirdiği golü eliyle atan Maradona, daha sonra bu golde kullandığı elini, "Tanrı'nın eli" olarak nitelendirmişti. Maradona'nın aynı karşılaşmanın 55. dakikasında orta sahadan rakiplerini birer birer geçerek kaydettiği gol ise "Yüzyılın golü" olarak tanımlanmıştı. Karşılaşmayı 2-1 kazanarak tur atlayan Arjantin, sonrasında yarı finalde Belçika'yı 2-0, finalde de Almanya'yı 3-2 yenerek Dünya Kupası'nı müzesine götürmüştü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler