Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıllar: Sakatlıklardan bir türlü kurtulamadık

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Caner Yıllar, “Sezon başından bu yana yaşadığımız şansızlık ve sakatlıklardan bir türlü kurtulamadık” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yıllar, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, ligde 16. haftayı geride bıraktıklarını ve 22 puanla 8. sırada yer aldıklarını söyledi.

Sezon başından bu yana yaşanan şanssızlıklar nedeniyle istedikleri performansı bir türlü sergileyemediklerini vurgulayan Yıllar, “Oyuncularımızın yaşadığı hastalıklar ve sakatlıklar belimizi büktü” diye konuştu.

Arka arkaya alınan mağlubiyetler karşısına üzüntüler yaşadıklarını ifade eden Yıllar, “Özellikle son saniyelerde kaybettiğimiz Tarsus maçı ve son periyota kadar çok iyi mücadele ettiğimiz Panküp Kayseri Şeker karşılaşmalarından alınan mağlubiyetler bizi üzdü. Artık kazanma zamanı diyerek geride bıraktığımız şanssız mağlubiyetleri unutmak istiyoruz. Sezonu ilk altı içinde tamamlama şansını iki kritik mağlubiyetle kaybetmiş gibi görünebiliriz ancak amacımız olan ilk 8 içinde bitirme iddiamızdan hiçbir şey kaybetmedik” değerlendirmesini yaptı.

Tıkımda sakatlıklar ve hasta oyuncular nedeniyle istedikleri düzeyde hazırlanma şansı bulamadıklarını da belirten Yıllar, şunları kaydetti:

“Önceki hafta menüsküs ameliyatı olmak için ülkesine dönen ABD'li oyuncumuz Alexis Grey'in tedavi sürecinin uzun sürecek olması nedeniyle sözleşmesinin karşılıklı feshi sonrasında Nazlı Güler de son antrenmanda ayak bileğinin dönmesi ve bağlarda kopma yaşanması nedeniyle 4 hafta sahalardan uzak kalacak. Tatum Brown da ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle 2 gündür antrenmanlara katılamıyor. Deniz Boz ise geçirdiği gribal enfeksiyondan henüz kurtulamadı. Şu an 8-9 oyuncuyla idman yapabiliyoruz. Ancak her şeye rağmen hedefimiz doğrultusunda önümüzdeki 2 karşılaşmayı galip bitirmek adına her şeyi ortaya koyacağız. İstanbul Üniversitesi ve Ceyhan Belediyesi maçlarını kazanarak play off oynamayı hedefliyoruz.”