« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıllar önce biliyordum

Hollanda A Milli Takım Teknik Direktörü Bert van Marwijk, oynadığı futbolla Borussia Dortmund'un şampiyonluğuna büyük katkısı olan eski öğrencisi Nuri Şahin'i överek yere göğe sığdıramadı.

FATİH ÖZYAR - ZEİST / DHA
SON GÜNCELLEME

NURİ ŞAHİN BENİ YANILTMADI

Eski öğrencisinin isminin Real Madrid'le anılması konusunda, "Onun çok büyük bir futbolcu olacağını yıllar önce söylemiştim, yanılmadım" diyerek genç futbolcuyu öven Marwijk, "2004- 2006 yıllarında Borussia Dortmund'u çalıştırdığımda onu keşfetmiştim. O yıllarda bile, Nuri Şahin'in gelecekte büyük bir futbolcu olabileceğini söyledim. Şimdi 2011 yılındayız ve onun ismi artık dünya kulüpleri ile anılıyor. Bu da Nuri Şahin hakkında yanılmadığımı gösterir.

YILLAR ÖNCE BİLİYORDUM

"Bir ara sıkıntılı dönem geçirdiğinde onu Feyenoord'a yanıma aldım. Kendisine sahip çıkılması gerektiği için bunu yaptım. Feyenoord'ta da oynadığı futbolla beni mahcup etmedi. Şimdi ise Almanya 1.Ligi Bundesliga'da şampiyon olan Borussia Dortmund'u şampiyonluğa taşıyan isim oldu. Onun hakkında duyduğum her güzel şey beni daha da mutlu ediyor."

ONUNLA GURUR DUYUYORUM

"Onunla çok farklı bir bağımız var. Ara sıra beni arar, hal hatır sorar. Bir teknik direktör olarak öğrencisinin bu kadar başarılı olmasını görmesi çok güzel bir duygu" diyerek Nuri Şahin'in dünya kulüplerinde rahatça forma giyebileceğini söyleyerek genç futbolcuyu övdü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler