« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıllar: Hatalar pahalıya patladı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Caner Yıllar, “Galatasaray geniş kadro yapısından en iyi şekilde yararlandı ve yaptığımız hataları lehine çevirerek kazanmasını bildi” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yıllar, geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda Galatasaray Medical Park takımı karşısında 79-73'lük skorla mağlup ayrılmanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.
Sınırlı kadro yapısıyla haftada 3 maç oynamanın sıkıntılarını yaşadıklarını ifade eden Yıllar, “Bizim için yorucu bir haftaydı. Oynadığımız 3 maçtan 2'sini İstanbul'da oynadık. Haftanın son maçında da ligin lideri Galatasaray Medical Park'la mücadele ettik. Rakibin güçlü bir takım olduğunu biliyorduk. Bu maç için hazırladığımız oyun planlarınında büyük bölümünü uyguladık. Fakat mücadelenin sonunda çok yorgun düşmemiz ve basit hatalar yapmamızdan dolayı maçı kaybettik” dedi.

Galatasaray Medical Park karşısında 12 sayı geriden gelip maçı 73-73 beraberliğe getirmenin önemli olduğunu, rakibin geniş kadro yapısını en iyi şekilde kullanarak maçı kazanmasının da normal bir sonuç olacağını vurgulayan Yıllar, şunları kaydetti:

“12 sayı geriden gelerek maça beraberliği getirebilen bir takım için hata yapmak normaldir. Galatasaray geniş kadro yapısından en iyi şekilde yararlandı ve yaptığımız hataları lehine çevirerek kazanmasını bildi. Sonuçta sezon başından beri her maçımızı büyük mücadelelerle oynadık. Kaybettiğimiz maçlarda bile bile son saniyeye kadar mücadele eden cesaretli oyuncularım var. Hepsini de gösterdikleri özveriden dolayı kutluyorum.”

Bu hafta sonu Alanya Belediyesi'ni konuk edeceklerini ifade eden Yıllar, “Önümüzde Alanya maçı var. Rakibimizi ciddiye alarak en iyi şekilde hazırlanmak dudumundayız. Play Off yarışı iyice kızıştı. Bizim matematiksel olarak Play Off'u garantilememiz için bu maçı kazanmamız gerekiyor. Öncelikli amacımız bu maçı kazanmak olacaktır. Bu konuda çok ciddi şekilde çalışacağız. Çünkü rakibimiz lige mücadeleci bir takım imajı verdi. Çalışmaları bu ciddiyette yürüteceğiz” dedi.

Yıllar, Alanya Belediyesi maçının hazırlıklarına bugün itibariyle başlayacaklarını, Nazlı Güler dışında sakat oyuncularının bulunmadığını belirterek, “Hafif sakatlıkları ve hastalıkları bulunanlar konusunda da endişe edecek bir durum yok. Hafta sonuna kadar bu aksaklıkları da gidereceğiz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz