« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Yılın Takımı" açıklandı

FIFA Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), aralarında 2008 Avrupa Futbol şampiyonu İspanya Milli Futbol Takımı'ndan 5 oyuncunun da bulunduğu, “Yılın Takımı”nı açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

FIFPro'nun 57 bin 500 üyesinin oylarıyla sonuçlanan yılın takımında, 5 İspanyol oyuncunun yanı sıra İngiliz, Brezilyalı, Arjantinli ve Portekizli oyuncular da yer aldı.

FIFPro'nun ilk 11'i, La Liga'dan Real Madrid ve Barcelona, İngiltere Premier Lig'den Chelsea, Manchester United, Liverpool ve Serie A'dan AC Milan takımlarında forma giyen bazı futbolculardan oluştu.

İşte Yılın Takımı...

FIFPRO, MANCHESTER UNITEDLI RONALDO'YU “YILIN OYUNCUSU” SEÇTİ

FIFA Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'ın Portekizli oyuncusu Cristiano Ronaldo'yu “Yılın Oyuncusu” seçti.

Dünya çapında 57 bin 500 üyesi bulunan FIFPro, Manchester United'ın geçen sezon attığı 42 golle hafızalara kazınan kanat oyuncusu Cristiano Ronaldo'yu, “Yılın Oyuncusu” seçti.

Ronaldo, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Dünya çapındaki profesyonel oyuncular tarafından tanınıyor olmak, heyecan verici. Takım arkadaşlarıma, antrenörlerime ve kulüp camiasının yanı sıra, milli takımıma ve aileme de desteklerinden ötürü teşekkür ederim” dedi.

Bu ödülü kendisine değer gören FIFPro'ya da teşekkür eden Ronaldo, birliğin, dünya çapında futbola yaptığı katkıya dikkati çekti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler