Ankara Haberleri

  Yılın son oyunları

  02 Aralık 2008 - 00:00Son Güncelleme : 01 Aralık 2008 - 20:03

  Devlet Tiyatroları , yılın son ayı olan Aralık’ta, 10’u yeni toplam 75 değişik oyunla izleyici ile buluşacak.

  Devlet Tiyatroları’ndan edindiği bilgilere göre, Ankara Devlet Tiyatrosu; Shakespeare’in yazdığı, Can Yücel’in Türkçeye çevirdiği "Fırtına" adlı oyunu 2 Aralık’ta Büyük Tiyatro’da, "Pinti Hamit" adlı oyunu 2-7 Aralık tarihleri arasında Küçük Tiyatro’da, "Suçlu Yürekler" adlı oyunu 2-6 Aralık tarihleri arasında, "Kırmızı Başlıklı Kız"ı da 2, 3 ve 4 Aralık’ta Şinasi Sahnesi’nde, "Fosforlu Cevriye’yi 2 Aralık’tan itibaren hafta boyunca Akün Sahnesi’nde, "Hüzzam"ı 2, 3 ve 4 Aralık’ta Oda Tiyatrosu’nda, "Kanlı Nigar"ı 3 ve 4 Aralık’ta İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, "Bir Delinin Hatıra Defteri"ni 2 Aralık’ta Stüdyo Sahne’de ve "Genç Osman"ı 2-6 Aralık tarihlerinde Çayyolu Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturacak.

  Diğer oyunlar

  İstanbul Devlet Tiyatrosu; Cevahir Sahnesi’nde "Ful Yaprakları", "Bavul Hikayesi", "Bir Şehnaz Oyun", "Kral Dairesi" ve "Sokrates’in Son Gecesi" adlı oyunları Aralık ayında sahneleyecek. Şişli Cevahir Çocuk Tiyatrosu’nda ise "Bir Şubat Gecesi" ve "Değiştirilmiş Çocuk" adlı çocuk oyunu oynayacak. İzmir Devlet Tiyatrosu; Konak Sahnesi’nde, "Delil Yetersizliği", "Teyzesi", "Yağmurla Gelen" ve "Simavnalı Şeyh Bedrettin" izlenebilecek. Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi’nde, "Misafir" ve "Kafes", Karşıyaka Oda Tiyatrosu’nda, "Düğün Şarkısı" Selahattin Akçiçek Sahnesi’nde de "Yağmurla Gelen" sahnelenecek.

  Suçlu Yürekler Küçük Tiyatro’da

  BETH Henley’in yazdığı ve Aclan Büyüktürkoğlu’nun çevirdiği Suçlu Yürekler oyunu Küçük Tiyatro’da oynanıyor. Suçlu Yürekler oyunun özeti ise şöyle: İnsanı yalnızlığa iten ve kaybolan Amerikan ideallerini; uzunca bir süredir birbirinden ayrı ayrı yaşayıp, hiçbir anlamda birbirine benzemeyen, fakat en küçük kız kardeşin cinayete teşebbüsü nedeniyle bir araya gelen ve sürekli birbiriyle rekabet eden üç kız kardeşin beklenmedik buluşmalarını ve onların fırtınalı geçmişlerini resmederek vurgulayan Plutzer, Golden Globes, New York, Film Critics Circle Awards gibi pek çok ödül kazanmış, Diane Keaton, Jessica Lange, Sissy Spacek’in oynadığı film versiyonuyla 3 dalda Oscar’a aday olmuş tatlı sert bir komedrama.

  Etiketler:
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasarayburçniobePKKAlmanyaistanbul