Gündem Haberleri

  Yılın haberi, Hürriyet'ten Nurettin Kurt'a verildi, 8 saat sonra iptal edildi

  ANKARA
  03.09.2015 - 19:20 | Son Güncelleme:

  BARIŞ Selçuk Gazetecilik Yarışmasında yılın haberi ödülünü, “Makam aracı 1 milyon TL” haberiyle Hürriyet Gazetesi muhabiri Nurettin Kurt’un kazandığı açıklandı. Ancak sabah saatlerinde yapılan bu açıklamadan yaklaşık 8 saat sonra ödül listesi değişti.

  Aynı haberin, “AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülü” de aldığı gerekçesiyle Kurt’un haberi ödül listesinden çıkarıldı. Yarışma yönetmeliğinde, başka bir yarışmada derece alanlara ödül verilemeyeceği hükmü bulunduğu gerekçesiyle bu kararın alındığı bildirildi. Ancak yarışma başvurularında böyle bir kural uyarısı yer almıyor. Buna göre Ulusal Haber Dalı’nda birinciliği “Laptop Karşılığında Bebek” haberi ile Habertürk Muhabiri Mehmet İnmez aldı. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nün sahibi ise “Meclis Yolculuğu
  Yılın haberi, Hürriyetten Nurettin Kurta verildi, 8 saat sonra iptal edildi
  Biten Vekilin Eşinden Eskiye Dönüş” başlıklı haberiyle Ege’de Son Söz Muhabiri Fatih Yapar oldu.
  Ödül kazanan gazeteciler ve haberleri şöyle:
  “İzmir Kent Haberi” dalında Habertürk’ten Mehmet İnmez’in “Çürüyen Milyarlar” haberi birinci oldu. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü “Tarihi Kilise Ahır Oldu” İhlas Haber Ajansı’ndan Atakan Şen kazandı.
  “İzmir Kent TV Haberi” dalında Kanaltürk’ten Şeyda Burcu İkiz - Bülent Yıldız’ın “Ölüm Yolculuğuna Çıkacaklardı” haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Doğan Haber Ajansı’ndan Taylan Yıldırım-Mücahit Bektaş, “Köpeğini Minibüse Zincirleyip Sürükledi” başlıklı haberiyle kazandı.
  “Ulusal Haber” dalında Habertürk Gazetesi’nden Mehmet İnmez’in “Laptop Karşılığında Bebek” haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Ege’de Son Söz’den Fatih Yapar’ın “Meclis Yolculuğu Biten Vekilin Eşinden Eskiye Dönüş” haberi aldı.
  “Haber Fotoğrafı” dalında Doğan Haber Ajansı Erzurum Bölge Müdürlüğü’nden Sedat Budak’ın “Sen Yanma Kardeşim” fotoğrafı birinciliğe değer görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü ise “Üç Kişilik Eyleme 4 Göz Altı” başlıklı haberde yayınlanan fotoğrafıyla Dokuz Eylül Gazetesi’nden Mehmet Emin Al kazandı.

  O OTOMOBİL, O FİYATA ALINMADI - MEHMET Y. YILMAZ

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı