« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yılın futbolcusu Emenike

Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) öğrencilerinin oylarıyla spor adamları ödüllendirildi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Yılın futbol antrenörü Tolunay Kafkas, Kardemir Karabükspor'un futbolcusu Emanuel Emenike ise yılın futbolcusu seçildi.

AİBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü'nün bu yıl üçüncüsünü düzenlediği "Yılın Spor Adamları Ödül Töreni", İzzet Baysal Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. İbrahim Üzülmez'in salona girmesiyle ayağa kalkan öğrenciler, "Deli İbrahim" tezahüratları yaparak sevgi gösterisinde bulundu. İbrahim Üzülmez ise öğrencileri alkışladı. Öğrenciler, Tolunay Kafkas, Emenike, beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden Galatasaray'ın voleybolcusu Ayşe Himmetoğlu'nun anne ve babasını da salona girişlerinde ayakta alkışladı.

Törende, Spor Yöneticiliği Bölümü Özel Ödülü Ayşe Himmetoğlu'nun ailesine, Geleceğin Yıldızı Ödülü Ferhat Arıcan'a, BESYO Özel Ödülü Barış Telli'ye, Bank Asya 1'inci Lig Yıldızı Ödülü Ferhat Kiraz'a, Yılın Spor Yorumcusu Ödülü Tunç Kayacı'ya, BESYO Başarı Ödülü Alper Uçar ve Alisa Agafanova'ya, Yılın Güreşçisi Ödülü Selçuk Çebi'ye, İstikrar Ödülü Yücel İldiz'e, Spor Yöneticiliği Onur Ödülü Beşiktaş'ın eski futbolcusu İbrahim Üzülmez'e, Yılın Futbolcusu Ödülü Emenike'ye, Yılın Teknik Diriektörü Ödülü Tolunay Kafkas'a, Yılın Spor Yöneticisi Ödülü Turgay Demirel'e verildi. Yılın Takımı ise A Milli Basketbol Takımı seçilirken, ödülü takım adına Orhun Ene aldı.

Yılın Voleybolcusu seçilen Neslihan Darnel, Yılın Hakemi seçilen Cüneyt Çakır, Yılın Antrenörü seçilen Bogdan Tanjevic ve Yaşam Boyu Hizmet Ödülü'ne layık görülen Mustafa Denizli ise törene katılmadı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler