İZMİR HABERLERİ

Yılın eczacısı Tepecik'ten

DHA
01.06.2017 - 11:49Son Güncelleme : 01.06.2017 - 16:11

İZMİR'deki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin eczacılık ekibi, 2014 yılından itibaren her yıl düzenlenen 'Yılın Hastane Ezcacısı Proje Yarışması'nda 39 proje içesinden 'Yoğun bakımlarda iyi eczacılık uygulamaları' adlı proje ile birinci oldu.

DHA

 

2016 Aralık ayında yarışmaya başvuran Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi eczacılık ekibi, Ankara’da düzenlenen törende birincilik ödülünü aldı. 'Yoğun bakımlarda iyi eczacılık uygulamaları' adlı projeyle eczacılar, anestezi ve yoğun bakımlardaki sağlık ekibiyle birlikte vizitlerde bulunarak ilaçlar hakkında ekibe önerilerini sunuyorlar. Vizit boyunca tüm değerlendirmeler hasta başında birebir hekimlerle karşılıklı iletişim halinde yapılarak, hastanın tüm klinik tablosu değerlendiriliyor ve hekimlere ilaçların kesilmesi, değişiklikleri ile doz ayarlamaları hakkında önerilerde bulunuluyor. Vizit öncesi de hastaların kullandıkları ilaçlara dair polifarmasi (çoklu ilaç kullanımı) değerlendirme raporu üzerinde çalışılıyor.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Beytullah Şahin tarafından ödül verilen ve yılın hastane eczacısı seçilen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baş Eczacısı Elvan Gökmen "Her ne kadar 'yılın eczacısı' ben seçilsem de bu ödülü hastanemiz eczacılık ekibindeki Ecz. Zehra Altun Gencer, Ecz. Damla Madencioğlu ile birlikte yani proje ekibi olarak almış bulunmaktayız. Ankara'da düzenlenen bu ödül töreninde doğrusu çok heyecanlandım. Bu çalışma benim meslek hayatımda gerçekleştirmek istediğim bir hayalimdi. Yıllardır bu uygulamayı eczacı eksikliğimizden dolayı gerçekleştirememiştik. Nihayetinde, artık eczacı sayımızın da iyi olmasından dolayı 'Yoğun bakımlarda iyi eczacılık uygulamaları'nı yaşama geçirebildik daha sonra bunu proje olarak Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na sunduk. Şu anda fiilen de uyguladığımız bu yöntemle amacımız hastanelerde ilaç kullanımını kontrol altına alınmasına yardımcı olmak, ilaç kaynaklı problemleri önlemek ve sağlık ekibine danışmanlık yapmaktır. Ekibime de çok çok teşekkür ediyorum. Çalışma arkadaşlarımın özverili çalışmaları ile bu projeyi hayata geçirebildik. Çok mutluyum" dedi.

 

 

 

Etiketler: izmir , 1 , 2

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Yılın eczacısı Tepecik'ten hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Haziran 2017 tarihinde saat 11 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yılın eczacısı Tepecik'ten haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:16
  • İkindi
   16:43
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı