ANKARA HABERLERİ

Yılın Devlet Adamı Ödülü Berdimuhamedov’a

Hürriyet Haber
27.04.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Kurulduğu 1995 yılından beri her yıl Nisan ayı içinde Üstün Hizmet ve Başarı Ödülleri dağıtan Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı , 2009 yılı Yılın Devlet Adamı Ödülünü Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov’a verdi.

Hürriyet Haber

TÜSİAV Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Namık Tanık ile TÜSİAV Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak, ödülü vermek üzere Türkmenistan’ın Başkenti Aşkabad’a gitti.

Çok takdir ettiğimiz devlet adamı

Heyete Devlet Bakanı ve TÜSİAV Onur Kurulu Başkanı Zafer Çağlayan da katıldı. TÜSİAV heyeti, Başbakanlık sarayında Türkmenistan Cumhurbaşkanına ödülü bizzat takdim ettiler. Ödülü veren Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkmenistan’daki kalkınma hamlesini, ilim, kültür, sanat ve ileri teknolojide Türkmenistan’daki hızlı kalkınma ve gelişmeyi gerçekleştiren Cumhurbaşkanını çok takdir ettiklerini ve bu yüzden yılın devlet adamı ödülü verildiğini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yılın Devlet Adamı Ödülü Berdimuhamedov’a haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı