« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızların kuraları çekildi

Ankara'da organize edilecek olan Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonalarının kura çekimi İstanbul'da yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Volley Otel İstanbul'da gerçekleştirilen kura çekimine Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkan Vekili Philip Berren, CEV Asbaşkanı Jan Hronek, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ve CEV Spor Organizasyonları Komitesi Sekreteri Willy Bruninx katıldı.

ERKEKLER 2. GRUP'TA

Ankara'da 16-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye 2. Grup'ta yer aldı.

Maçlarını Başkent Spor Salonu'nda oynayacak olan Türkiye, 2. Grup'ta Sırbistan, Bulgaristan, Almanya, Yunanistan ve Polonya ile mücadele edecek.

1. Grup'ta ise son şampiyon Fransa ile Ukrayna, İspanya, Belçika, Rusya ve Finlandiya bulunuyor.

KIZLAR DA 2. GRUP'TA

30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında yine Ankara'da düzenlenecek olan Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası'nda da kura çekimi sonrasında Türkiye 2. Grup'ta yer buldu.

Milli takım, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, İspanya, Sırbistan ve Polonya ile eşleşti.

1. Grup'ta ise son şampiyon Belçika, Slovakya, Ukrayna, İtalya, Yunanistan ve Almanya yer aldı.

KARABIYIK: “ORGANİZASYON MÜKEMMEL OLACAK”

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, kura çekiminde yaptığı konuşmada, erkekler ve kızlarda 2011 Avrupa Yıldızlar Şampiyonalarını Türkiye'ye verdiği için CEV Başkanı Andre Meyer ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Karabıyık, bu organizasyonları en iyi şekilde yapacaklarına inandığını ifade ederek, “Misafir ülke sporcularını Türkiye'den güzel anılarla uğurlayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Daha önce de Türkiye bu tür organizasyonları mükemmel bir şekilde yapmıştır, yine yapacaktır. Tüm ülkelere başarılar diliyorum” dedi.

BERBEN: “TÜRKİYE ORGANİZASYONLARI ÇOK İYİ YAPIYOR”

CEV Başkan Vekili Philip Berben ise Türkiye'deki tesislerden çok etkilendiğini belirterek, “Türkiye Voleybol Federasyonu'na birçok organizasyonun verilmesine şaşırmamak lazım. Çünkü çok güzel tesisleri var. Bütün kategoriler için uygun olan çok güzel tesislere sahipsiniz” diye konuştu.

Berben, ilk kez Türkiye'ye gelmediğini kaydederek, “Daha önceki organizasyonlarda da yer aldım. Buradan iyi anılarla ayrılacağımızdan şüphem yok. Türkiye organizasyonları çok iyi yapıyor” dedi.

İlişkili Haberler