« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızları korumak yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Epak Başkanı Bülent Yavuz, yıldız futbolcuların çok korunduğunu belirtip, hakemleri, onları da diğerler futbolcularla aynı kefeye koymaları konusunda uyardı.

KUŞADASI'ndaki 39. Uluslararası Hakem Semineri'nde konuşan Eğitim Planlama Araştırma Komisyonu (EPAK) Başkanı Bülent Yavuz, yıldız futbolcuların çok korunduğunu ve gerekli cezaları almadıklarını söyledi. Yavuz, yıldız futbolcunun da diğer futbolcularla aynı kefeye konulacağını belirterek, ‘‘Eğer kural dışına çıkan bu tip oyunculara ceza vermezseniz, bir daha maç almanız da olanaksız duruma gelir’’ dedi.

Yavuz, ‘‘Yıldız futbolcu kavramı başımızı ağrıtmaya başladı. Hakemlere kural dışı konuşan, seyirciyi tahrik eden ve etki altına almak için üzerine yürüyüp, gerekirse itekleyen bu futbolcu grubu en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Kim olursa olsun sarı veya kırmızı kartla cezalandırılacaktır. Hata yapan hakemler de bunun faturasını öder’’ diye konuştu. Yavuz, hakemlerin klasman belirlemesinde yabancı dilin büyük önemi olacağını ve dil bilmeyenlere yurtdışı engeli getirileceğini belirtti.
Bunları da Beğenebilirsiniz