« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlardan 1 altın 5 gümüş madalya

1. Dünya Genç ve Yıldız Bayanlar Boks Şampiyonası, dün yapılan karşılaşmalarla sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kepez Erdal Öner Spor Salonu'nda “yıldız kategorisi” müsabakaları ile tamamlanan 1. Dünya Genç ve Yıldız Bayanlar Boks Şampiyonası'nda Türkiye, 57 kiloda Reyhan Çakır ile altın, 44 kiloda Neriman İstik, 50 kiloda Ülkü Demir, 66 kiloda Nurşah Çelik, 75 kiloda Şerife Karakoç ve 80 kiloda Remziye Topaloğlu ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

52 kiloda Hindistanlı Laffakzvalı Laffakzvalı, Venezuellalı rakibi Thi Vy Vuong ile karşılaştı. Müsabakada Venezuellalı sporcu, (12-12) tamamlanan müsabakanın son raunda, rakibine attığı yumrukla altın madalyanın sahibi oldu.

54 kiloda Ukraynalı Victoria Vırt, Rus rakibi Svetlana Khilchenko ile karşılaştı. Ukraynalı sporcu, müsabakayı 34-13 skorla kazanarak 54 kiloda dünya şampiyonluğunu elde etti.

63 kiloda Alman sporcu Larissa Mischanın, İsviçreli Maria Lundbland ile karşılaştı. Müsabakayı Alman sporcu Mischanın, İsviçreli rakibi karşısında 17-14 kaybetti.

“Yıldız kategorisi”nde Türkiye'nin 4'üncü maçına 66 kiloda Nurşah Çelik, Polonyalı rakibi Hanna Solecka ile karşılaştı. Altın madalya için ringe çıkan Çelik, Polonyalı rakibi karşısında mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

70 kiloda Rus Olga Gavrina, Kazakistanlı rakibi Aidana Arapbay ile karşılaştı. Müsabakayı Kazakistanlı sporcu 21-12 kazandı.

75 kiloda final maçına çıkan Türk sporcu Şerife Karakoç ise Rus Matrena Vyachkına karşısında müsabakayı 21-21 tamamladı. Ancak son raunda rakibinden aldığı yumrukla mağlup oldu.

80 kiloda Türkiye'nin altın madalyada umudu Remziye Topaloğlu ise Rus rakibi Dinara Shukeeva karşısında aldığı mağlubiyetle şampiyonayı dünya ikincisi tamamladı.

80 kiloda Rus Saida Gamidova, Ukraynalı İryna Vynnyk ile günün son karşılaşması için ringe çıktı. Müsabakayı Rus sporcu Saida Gamidava altın madalya ile tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz