Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlara ret

Fransız hoca, yönetimin önerdiği Denilson, Musampa, Rapaiç ve Gravesen gibi isimleri "takımdaki dengeleri bozar" gerekçesiyle geri çevirdi. Siyah beyazlılarda 4 milyon Euro’yu az bulan Ze Roberto defteri de kapandı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Jean Tigana, yönetimin önerdiği birçok yıldızı takımda dengeleri bozacağı gerekçesiyle kabul etmedi. Başkan Yıldırım Demirören ve ikinci başkan Murat Aksu, kendilerine menajerler vasıtasıyla teklif edilen Fransız hocanın görüşünü aldılar.

Tigana, Manchester City’de forma giyen Musampa, Bordeaux’un Brezilyalı yıldızı Denilson, bir dönem F.Bahçe’de de forma giyen Standart Liege’in Hırvat futbolcusu Milan Rapaiç’in yanı sıra Real Madrid’le bağlarını koparmaya hazırlanan Danimarkalı Gravesen için olumsuz yanıt verdi.

Dengeler bozulmasın

"Transfer edeceğimiz oyuncu, hem takıma uyum sağlamalı, hem de futboluyla katkıda bulunmalı. Ben sorunlu adam istemem" diyen Tigana, şöyle devam etti: "Takımdaki dengeleri bozmamak için çok dikkatli davranıyorum. Şu anda takımın fizik-kondisyonu ve temposu üst düzeyde. Bazı futbolcular henüz uyum devresini atlatamadı. Orta saha ve özellikle sol kanattaki sıkıntılarımız devam ediyor. Bu sorunları kısa sürede ortadan kaldırmalıyız."

Başkan Yıldırım Demirören, Fatih Tekke’nin takımı Zenit’in devreye girmesi nedeniyle Ze Roberto’dan vazgeçtiklerini belirtti. Transferi için görevlendirdiği MuratAksu, Brezilyalı oyuncunun menajeri Figger’le görüştü. Aksu, Figger’den, "Zenit 14 milyon Euro önerdi. Sizin 4 milyon Euro’nuzu Ze Roberto az bularak, kabul etmedi" yanıtını alınca, Ze Roberto defteri kapandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler