« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlar tercüman oldu

Milli oyuncularından yoksun Trabzonspor maçının hazırlıklarını sürdüren Galatasaray’da teknik patrona çalışmalarda Almanca bilen Ümit Karan, Aykut ve Volkan yardım ediyor. Üçlü, yabancı dil bilmeyen arkadaşlarına tercümanlık yapıyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da 10 Ekim’den bu yana, teknik direktör Michael Skibbe’nin yan koltuğuna ’antrenör’ aranıyor... Bu da futbolcuların omzuna yük bindiriyor.

Skibbe’nin yanında teknik sorumlu olarak pazartesi gününden itibaren Florya’da antrenmanlara çıkan Cevat Güler ve Nezihi Boloğlu’nun yabancı dil bilmemesi G.Saraylı oyuncuların tercümanlık yapmasına sebep oluyor. Ümit Davala’nın görevini devralacak bir ismin henüz teknik heyete katılmaması nedeniyle Alman çalıştırıcının direktiflerini yabancı dil bilmeyen futbolculara, Almanca bilen Ümit Karan, Aykut ve Volkan Yaman yapıyor. Güler ve Boloğlu’nun da saha içindeki iletişimleri sağlanmış oluyor.

Şimdilik sorun yok

Şu anda G.Saray’da milli takımlarda bulunan futbolcuların fazlalığı nedeniyle taktik ağırlıklı çalışmaların az futbolcu ile yapılması nedeniyle bu konu bir problem yaşatmıyor G.Saray Yönetimi’de 4 gündür süren görüşmeler ve arayışlar sonrası teknik direktör Michael Skibbe’nin yardımcılarını bugün açıklamayı planlıyor. Yönetimin, Almanca bilme koşulu ile antrenör aradığı ve Skibbe ile rahat kontak kurabilecek bir isim olması halinde ise bu göreve iki değil, bir ismin dahil edileceği öğrenildi.

Keser’den ziyaret

Öte yandan G.Saray antrenörü adayları arasında gösterilen Hikmet Karaman, Bülent Ünder ve Burak Dilmen sarı kırmızılı futbol komitesinden böyle bir teklif almadıklarını belirttiler.

Bu arada önceki gün Florya Tesisleri’ne 2 yıl önce Erik Gerets’in yardımcılığını yapan Erdal Keser, ilginç bir ziyarette bulundu. Keser’in antrenör arayışında olan yönetime tesislere gelerek başarılar dilediği belirtildi. Sarı kırmızılı idareciler ise Keser’in antrenör adayları arasında olmadığını ve bu ziyaretin yalnızca başarı dilemek olduğunu kaydettiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz