« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlar taç giydi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FIFA, Pele ve Maradona'yı Yüzyılın Futbolcuları, Fransız Zidane'ı da Yılın Futbolcusu seçti. Real Madrid ise Yüzyılın Takımı unvanına layık görüldü

ULUSLARARASI Futbol Federasyonu (FİFA), Pele ve Maradona'yı, yüzyılın futbolcularını seçti. İtalya'nın başkenti Roma'da, dün gece yıllık geleneksel galasını yapan FİFA, ödül üstüne ödül dağıttı. 42 yıl önce yine FİFA tarafından Kral ilan edilen Brezilyalı efsanevi yıldız Pele, bu yıl da Futbol Ailesi-Yüzyılın Futbolcusu seçildi. Arjantinli futbol yıldızı Maradona da, İnternet-Yüzyılın Futbolcusu ilan edildi. Fransız futbolcu Zinedine Zidane'yi Yılın Futbolcusu seçen FİFA, Yüzyılın Kadın Futbolcusu-FİFA ödülünü Amerikalı Michelle Akers'a, Yüzyılın Kadın Futbolcusu-İnternet ödülünü de Çinli Sun Wen'e verdi. FİFA galasında, İspanyolların ünlü takımı Real Madrid Yüzyılın Takımı, Hollanda Milli Takımı da Yılın Takımı seçildi.

Öte yandan FİFA Başkanı Joseph Blatter ile Fransa Milli Takımı'nın eski futbolcularından Michel Platini, ödül töreni öncesinde Papa II. Jean Paul'u Vatikan'da ziyaret ettiler.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler