« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Yıldızlar Savaşı’nın galibi Tiger Woods

Padraigh Harrington ‘un basit hatası pahalıya mal oldu.Firestone ‘un “Monster “ tabir edilen 16.Çukuru Padraigh Harrington ‘u resmen yuttu.

Yavuz Çekirge
SON GÜNCELLEME

ABD ‘nin  Ohio  eyaletinde  Acron ,Firestone Country Club ‘da Bridgestone Golf  Kupası final turu büyük bir mücadeleye sahne oldu. Ohio ‘da Tiger Woods   ve   Padraig Harrington arasındaki mücadelenin galibi Tiger Woods oldu.

İki golf yıldızının mücadelesi neredeyse nefes kesti.

Oyuna 3 puan avantajla giren Harrington ‘un son derece dikkatli ve hatasız  oyununa karşılık Woods  riskli bir oyun stratejisi sergiledi. İlk beş çukurda farkı bir eagle ve iki birdy ile  kapatıp öne geçen Woods ,Harrington ‘un da oyun stratejisini  değiştirmesine neden oldu.
Firestone Country Club sahasının ünlü  “Monster” , (Canavar)  tabir edilen 16. Çukuru bir kez daha neden böyle anıldığını ve anılacak olduğunu kanıtlamış oldu. Çukurun başlangıcına  gelindiğinde Harrington 1 puan farkla turnuvayı önde götürüyordu. Turnuvanın geriye kalan üç çukurunun en kritik olanının bu olduğunu her iki oyuncu da biliyordu.Bu sahada kupayı altı kez kaldıran Woods tüm deneyimini ve yeteneğini ortaya koyan riskli atışı büyük bir başarıyla gerçekleştirdi. 

Woods ‘un risk alarak yaptığı atış  çukurun 30 santim yakınına düşünce , Harrington  panikledi ve tecrübeli oyuncudan  hiç beklenmeyen bir hata yaptı.  Woods ‘un çukur yakınına düşen atışını tekrarlamak isteyen Harrington  istediği atışı yapamadı. Bundan sonrası artık bir kabusa dönüşüyordu ;“canavar” ın dişleri arasından topu kurtarmak için greenin arkasından  çukura yakın atma amacıyla yaptığı  flop atışı suya yuvarlanırken tüm golfseverler ve oyuncular mücadelenin burada “Monster”in dişleri arasında sona erdiğini anladılar.
 Tiger Woods ve Padraigh Harrington arasındaki düellonun galibi Woods olacaktı.

Geri kalan iki çukur artık bir formaliteden başka bir şey değildi. Tiger Woods Bridgestone kupasını yedinci kez kaldırıyordu. Bu dünyanın bir numarasının 70. galibiyeti oluyordu. Bu kariyer başarısıyla Tiger Woods üçüncü sıraya yükseliyordu . İkinci Jack Niclaus ‘un 73 , birinci Sam Snead ‘ın ise  82 tur galibiyeti var.

Tiger Woods ‘un  bu yıl sahalara döndükten sonra bocaladığı giderek kariyerinde ilk kez finale kalamadığı The Open şampiyonasından sonra yeni bir teknik ekiple çalışmalara başladığından söz ediliyordu.

 Nitekim farklı bir ekip ve  programla sıkı bir çalışma temposuna giren Woods ,bu yıl 1. Sıradaki yerini sağlamlaştıran 4 şampiyonluk kazandı: Bunlar arasında ana sponsoru olan Buick ‘in  geçen hafta kazandığı   Buick Open  kupasıyla kendine olan güvenini tazeledikten sonra yedinci kez kazandığı Bridgestone galibiyeti şampiyonun sahalara döndüğünü kanıtlıyordu.

Önümüzdeki hafta oynanacak olan sezonun son majör turnuvası PGA ŞAMPİYONASI ‘na favori olarak giren dünyanın bir numarası Woods’u bakalım kim durduracak ?


Bunları da Beğenebilirsiniz