« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlar savaşı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa ve Amerika'nın birçok ünlü isminin de forma giyeceği 33. Türkiye Deplasmanlı Basketbol Ligi'nde Saviç, Drobnjak (Efes Pilsen), Abdul Rauf, Tabak (F.Bahçe), Rivers, Griffith ve Rimac (Tofaş) gibi yıldızlar boy gösterecek.

<ı>En ilginç mücadele

Tam bir yıldızlar savaşına sahne olacak olan Deplasmanlı Basketbol Ligi yarın start alıyor. 33'üncüsü başlayacak lig şimdiye dek oynananlar arasında en ilginci olmaya aday. Avrupa ve Amerika'nın bir çok ünlü isminin Türkiye'de forma giyecek oluşu, büyük mücadeleye sahne olacak ligimizi daha renkli bir hale getiriyor.

<ı>Süper yıldızlar

Birbirinden iddialı takımların şampiyonluk mücadelesi vereceği 33. Deplasmanlı Basketbol Ligi'nin bir diğer özelliği de Avrupa'nın en pahalı ligi olması. Bu sezona iddalı giren takımlarımız büyük bütçeler ayırarak süper yıldızları transfer ettiler. Böylece ligimiz bir yıldızlar topluluğuna dönüştü.

<ı>Transfer rekortmeni

Transfer döneminde en büyük paraları harcayan kulüplerin de başında Fenerbahçe, Tofaş ve Efes Pilsen geldiler. Sarı lacivertli ekip, NBA yıldızları Abdul Rauf ve Tabak'ı kadrosuna alırken, Efes Pilsen, Avrupa'nın iki ünlüsü Saviç ve Drobnjak'ı transfer etti. Tofaş'ın bombaları ise Rivers, Griffith ve Rimac.

Avrupa'ya dokuz yolcu

<ı>Hedef Final Four

Takımlarımız Avrupa'da da başarıyı hedefliyor. Türk basketbolu geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 9 takımla Avrupa'da mücadele edecek. Ülkerspor, Efes Pilsen ve Fenerbahçe 23 Eylül'de Avrupa Ligi'nde zorlu gruplardan çıkarak Final Four'a kalmanın yollarını arayacak.

<ı>Başarı bekliyoruz

Yeni adı Saporta olan Avrupa Kulüpler Kupası'nda Tofaş ve Türk Telekom, Koraç Kupası'nda ise Beşiktaş, Galatasaray, Darüşşafaka ve Tuborg mücadelelerini sürdürecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sezon da takımlarımızdan Avrupa kupalarında başarı bekliyoruz.

53 yabancı oynuyor

Bu sezon Türkiye 1. Erkekler Basketbol Ligi'nde 53 yabancı oyuncu mücadele edecek. 38 oyuncu ile ABD'li basketbolcuların ağırlıklı bulunduğu ligimizde ayrıca Hırvat, Yugoslav, Makedon ve Rus oyuncular bulunuyor.Bunları da Beğenebilirsiniz