GeriSpor Yıldızlar şaşırttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yıldızlar şaşırttı

Dünya ve Avrupa rekortmenleri seçmelerde beklenenden uzaktı.

Dünya rekortmeni ve olimpiyat şampiyonu Rus Pankratov 200 metre kelebekte 7. sırada, Avrupa rekortmeni Macar Rozsa, 200 metre kurbağalamada 11. sırada yarı final vizesi aldı. Fransız Esposito ise 200 metre kelebekte 3. Avrupa şampiyonluğu yolunda ilerleyişini sürdürdü.

Avrupa Şampiyonası'nda bazı yıldızlar beklenen çizgiden uzak kalırken Fransız Franck Esposito, dün 200 m kelebekte 1:59.88 ile seçmelerin en iyi derecesini yaparak, unvanını koruma yolunda önemli bir adım attı. 1991 ve 1997 Avrupa şampiyonu Esposito, seçmelerde 2 dakikanın altında yüzen tek sporcu olurken, altın madalya yolundaki ilerleyişini sürdürdü.

Rekortmen 7. sırada

Dünya rekortmeni ve olimpiyat şampiyonu Rus Denis Pankratov ise 2:01.12 ile seçmeleri 7. sırada geçip yarı finale kaldı. Alman Thomas Rupprath, 200 m kelebekte 2:00.39 ile 3. sırada yarı finale kalırken, 50 metre sırtüstünde yarı final vizesini 26.12'lik seçmelerin en iyi derecesini yaparak aldı.

100 m sırtüstünde altın madalya kazanan Alman Stev Theloke, 50 m sırtüstünde 26.15 ile seçmelerin en iyi ikinci derecesini yüzdü. Pazartesi günü 400 m karışıkta altın alan Ukraynalı Yana Klochkova, 200 m karışıkta da 2:17.47 ile seçmelerin en iyi ikinci derecesi ile İstanbul'daki ikinci altın madalya yolunda ilerleyişini sürdürdü.

Rozsa idare etti

200 m kurbağalamada Avrupa rekorunu elinde bulunduran Macar Norbert Rozsa, bu dalda yarı finale kalırken kendisinden beklenen performanstan uzaktı. Rozsa, 4. seride 2.18.35 ile 3. olurken, yarı finale kalan 16 sporcu arasında 11. sırada yer aldı. Bu dalda seçmelerin en iyi derecesini 2:16.49 ile yine Macar Tamas Bessenyei yaptı.

Iliyna'ya ikinci altın

RUS sporcu Vera Iliyna, İstanpool'99'daki ikinci altın madalyasını bayanlar 1 metre tramplen atlamada kazandı. Iliyna 283.41 puanla altın madalyayı boynuna taktı. Rus Irina Lashko 277.59 puanla gümüş, Alman Conny Schmalfuss da 265.11 puanla bronz madalyanın sahibi oldu.

Kammerling: Rekor sürpriz

Bayanlar 50 metre kelebekte dünya rekorunu geliştiren İsvceçli yüzücü, ‘‘Rekor benim için de sürpriz oldu çünkü beklemiyordum’’ dedi.

4. Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda ilk dünya rekoruna imza atan İsveçli Anna Karin Kammerling, yaptığı derecenin kendisi için sürpriz olduğunu söyledi. 50 metre kelebekte 26.29 ile kendi rekorunu geliştirip altın madalya alan Kammerling, ‘‘Rekor sürpriz oldu çünkü, iki yarışta yeterince hızlı ve iyi yüzmemiştim’’ dedi.

Temmuz ayının ilk günü 26.39'la kırdığı dünya rekorunu geliştirdiği için çok mutlu olduğuna değinen Kammerling, ‘‘Beni üzen tek şey, Inge de Bruijn'in yarıştan çekilmesi oldu. Bu rekoru onunda bulunduğu yarışta, onu geçerek kırmayı isterdim. Fakat bu konuda da yapacağım bir şey yoktu’’ diye konuştu.

Theloke'nin tesellisi altın

ERKEKLER 100 metre sırtüstünde altın madalya kazanan Alman Stev Theloke, finalde Avrupa rekoru kırmayı hedeflediğini bunu başaramadığı için üzgün olduğunu söyledi. Theloke, ‘‘Elemeler ve yarı finalde çok iyi yüzmüştüm ve Avrupa rekoru hedefliyordum. Ancak yaptığım derece benim için hayal kırıklığı oldu. Yine de altın madalya kazandığım için mutluyum’’ dedi.Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle