« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlar Samsun'da

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından organize edilen Uluslararası Canik Turnuvası'na katılacak Basketbol Yıldız Kız Milli Takımı, turnuva öncesi 3 gün sürecek kampa girdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alınan bilgiye göre, 11-21 Ağustos tarihleri arasında İtalya'da düzenlenecek Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası'na katılacak Basketbol Yıldız Kız Milli Takımı, hazırlıklar kapsamında TBF'nin organize ettiği Uluslararası Canik Turnuvasına katılacak.

Turnuva öncesinde 3 günlük kamp yapacak olan Basketbol Yıldız Kız Milli Takımı, sabah saatlerinde karayoluyla Samsun'a geldi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kamp Eğitim Merkezinde konaklayacak Yıldız Kız Milli Takımı, 10 Şubat Perşembe günü Hasan Doğan Spor Salonu'nda başlayacak ve Ukrayna, Bulgaristan ile Polonya milli takımlarının yer alacağı Uluslararası Canik Turnuvasına katılacak.

Basketbol Yıldız Kız Milli Takımı Antrenörü Erkan Metin, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında organize edilen bu turnuvanın kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Yoğun programlar nedeniyle Haziran ayına kadar bir başka kamp programı yapma şanslarının bulunmadığını da belirten Metin, “İtalya'da 11-21 Ağustos ta yapılacak Avrupa Şampiyonası öncesi organize edelen bu hazırlık programları bizim için son derece önemli. Takım aday kadrosunda çeşitli kulüplerden toplam 16 oyuncu bulunuyor. Burada yapacağımız kamp çalışması ve sonrasında katılacağımız turnuvada oyuncularımızı daha yakından görme imkanımız olacak. Bu faaliyetlerle Avrupa Şampiyonası'na en iyi şekilde hazırlanıp, en doğru oyuncuları seçmeye çalışacağız” dedi.

Metin, turnuvaya katkı sağlayan Canik Belediyesine de desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler