Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlar kapıştı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Derbi maçı konuşan milyonların içinde çok ama çok özel üç kişiyi, sanat dünyasının üç devini birarada yakaladık ve derin bir sohbete daldık. Kahkahalar mı dersiniz, öfkeli bakışlar mı; bilek güreşinden, kuliste üç dakikalık vurdulu kırdılı maç yapmaya kadar uzanan birliktelik Fair-Play mesajı ile sona erdi...

Seçim, geçim derdi, Apo- mapo davası, herşey, hepsi bir yana Türkiye'yi Galatasaray- Fenerbahçe maçının heyecanı sardı.

Vay anam vay. Bu nasıl sevgi, bu ne merak, bu ne maçmış kardeşler. Türkiyemiz'de şu an A'dan Z'ye tüm aşklar, tüm tutkular bir yana milyonların konuştuğu tek konu Galatasaray- Fenerbahçe maçı olmuş. Kolay değil, yılın maçı bu.

<ı>MAÇ NE OLUR?

Nereye gitseniz, kiminle konuşsanız, ‘‘Selam, Aleykümselam’’ arkasından, ‘‘Bu maçın sonucu ne olur?’’...

‘‘Kanarya alır’’ deseniz Cimbomlular sulanıyor, ‘‘Cimbom kazanır’’ deseniz Kanaryalar kabullenmiyor. Sporseverlerde ne ses, ne nefes herkes ama herkes bu maçı konuşuyor.

Ancak milyonların içinde bazıları var ki çoook ama çok özel kişiler. Onların ne konuştuğu, ne düşündüğü hepimizi çok ilgilendiriyor.

Sanat dünyamızın gerçek devleri olan bu sevgililer Türk musikimizin en güçlü yorumcusu Galatasaraylı Muazzez Abacı, Türk halk musikimizin gözbebeği Fenerbahçeli İbrahim Tatlıses ve şov dünyamızın dev sanatçısı yine Fenerbahçeli Mehmet Ali Erbil.

<ı>BİR TAŞLA ÜÇ KUŞ

Siz hayatınızda bir taşla hiç üç kuş vurdunuz mu?

Ben vurdum. Daha doğrusu Maksim gazinosunda muhteşem bir programda üç ünlü yıldızı bir arada buldum. Sanatçıları, şahane ve doyumsuz programları arasında Maksim'in sevgili patronu Fahrettin Aslan Bey'in müsadeleriyle kuliste yakaladım.

Konu yine Kanarya ile Cimbom'un kapışması. ‘‘Hicazlı, hüzzamlı, Akdeniz akşamlı ve Çarkıfelekli nefis program'' bir yana, sözler, sohbetler dönüp dolaşıp pazar akşamına düğümlendi; ‘‘Bu maçı kim kazanacak?’’

Fırsatı kaçırır mıyım, hemen suallerimi sıraladım.

- Dünya güzelleri, söyleyin bakalım bu maçı kim kazanacak?

<ı>G.SARAY'I ÇOK SEVERİZ

Mehmet Ali Erbil şeytan gibi. Göz ve işaret parmaklarını şöyle bir çevirip cevabı patlattı.

- Hulki ağabeyciğim, F.Bahçemiz bildiğiniz gibi tıraçka pıraçka rakiplere puanlar armağan etti. Ama G.Saray'ın yeri ayrı. Onları biz çok severiz.

ERBİL

Şutları dobrovski olur

Hulki ağabeyciğim, F.Bahçe’miz tıraçka pıraçka rakiplere puanlar armağan etti. Ama Galatasaray'ın yeri ayrı. Onları biz çok severiz. Bana göre hacısı bacısıyla Kanaryamız'a hiçbir şey yapamazlar. Attıkları her şut dobrovski olur. Sonucu beraberlik görüyorum.

ABACI

2-1 yeneriz

Beyler maaşallah kanarya gibi şakır şakır şakıyorsunuz. Beni aranızda tek Cimbomlu hanım olarak gördünüz. Öyle böyle deyip maçı kazanacağınızı sanıyorsunuz. Ali Sami Yen bizim evimiz. Halen lideriz ve F.Bahçe'yi kendi sahamızda, seyircimiz önünde 2-1 yeneriz...

TATLISES

Hop dedik Abacı

Hop dedik sevgili Abacı. Assolistimizsin, başımızın tacısın ama unutma ki iki F.Bahçeli'nin arasındasın. Yani Mehmet Ali kardeşimiz ‘‘Berabere kalırız’’ diye efendilik yapıyorsa üstümüze gelmeyin. Biz de Fener'iz. Rakibin evine barkına bakmaz, yuvasında yeneriz.

Bana göre hacısı bacısıyla Kanaryamız'a hiçbir şey yapamazlar. Attıkları her şut dobrovski olur. Sonucu beraberlik gibi görüyorum. Şampiyonluk belli olmaz.

Muazzez Abacı durur mu, hemen araya girdi.

- Beraberlik ne demek? Ali Sami Yen bizim evimiz. Halen lideriz ve Fenerbahçe'yi kendi sahamızda, seyircimiz önünde 2-1 yeneriz.

<ı>ORTALIK KARIŞTI

Sohbetin kızıştığı o an İbrahim Tatlıses'in kaşları çatıldı. Abacı'yı şöyle bir süzdü.

- Hop dedik sevgili Abacı. Serin gel bakalım. Assolistimizsin, başımızın tacısın ama unutma ki iki Fenerbahçeli'nin arasındasın. Yani Mehmet Ali kardeşimiz ‘‘Berabere kalırız’’ diye efendilik yapıyorsa üstümüze gelmeyin. Biz de Fener'iz. Rakibin evine barkına bakmaz, yuvasında yeneriz.

Ortalık karışınca hemen devreye girdim, İbo'ya sordum.

- Aslan İbom, Fener yener mi diyorsun?

- Yok ağabeyciğim, ben hayatımda hiç peşin tahminde bulunmadım. O namussuz meşin yuvarlak seni sevmeye görsün, evine barkına bakmaz, nereden atılıp karşı kaleye nasıl girdiğini görmezsin bile. Ama seni bir de sevmezse, hele ve hele bir de ters hakeme rastlarsan yandı gülüm keten helva. Ayrıca bizler hocamız Löw kadar Fatih Terim ağabeyimizi de severiz.

<ı>ÇARKIFELEK OLUR

İbo'nun bu samimi duygusuna Mehmet Ali de iştirak etti.

- Evet, hakem meselesi çok önemli. Ters bir düdükle ligin kaderi bir anda çarkıfelek olur. Fenerimiz'in geçen iki maçta başına gelenleri, hele o ucuz penaltıları unutmayalım. Aman hakemlere dikkat.

Ortalık yatışınca Muazzez Abacı, Fenerli ünlü ikiliye ilginç bir teklifte bulundu.

- Beyler maaşallah kanarya gibisiniz. Şakır şakır şakıyorsunuz. Beni aranızda tek Cimbomlu hanım olarak gördünüz. Öyle böyle deyip maçı kazanacağınızı sanıyorsunuz. İbocum, var mısın benimle bilek güreşine. Mehmet Ali de hakem olsun.

Hayret ki ne hayret. Muazzez Abacı, İbrahim Tatlıses'e bilek güreşi teklif ediyor. İbo çekinir mi...

<ı>VE BİLEK GÜREŞİ

- Muazzez hanım biliyoruz, rahmetli babanız boksördü. Bileğiniz, sanatınız gibi güçlü ama unutmayın bendeniz de Tatlıses lahmacunu ile besleniyorum. Buyurun er meydanına.

Gelin de mest olmayın. Gelin de stres dolu bir ortamda çarkıfelek Mehmet Ali Erbil'in yönettiği ve berabere biten bu görülmemiş bilek güreşinde yapılan esprilere kahkahalarla gülmeyin.

Bu arada Erbil'in bu defa Muazzez Hanım'a kuliste maç teklifi ve 2-3 dakikalık vurdulu kırdılı oyunda Abacı'nın topa vuruş stili, Erbil'in nefis bilek çalımları doyumsuz spor sohbetinin tuzu biberi oldu.

Sonuçta her üç sanatçı da, Kanarya ve Cimbom'a gönül veren milyonlarca taraftar, futbolcu ve hakemlere şu mesajı ilettiler:

<ı>HAK EDEN KAZANSIN

‘‘Bu maçın sonucu ligin sonucu değildir. Gün doğmadan neler doğar. Daha köprülerin altından çok sular akacak. Tüm taraftarlara Fair- Play'lik centilmence maç izlemelerini ve kardeşce oynanacak oyunun sonunda hak edenin kazanmasını istiyor, iki takıma da başarılar diliyoruz.’’

Biz de dev sanatçıların dileklerine bütün kalbimizle iştirak ediyor, ‘‘Hak eden kazansın’’ diyoruz...
Bunları da Beğenebilirsiniz