« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlar kampa başladı

2011 Yıldız Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'na hazırlanan Türk Milli Takımı'nın 3 gün sürecek İstanbul kampı başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dün akşam Ataköy Marina Otel'de toplanan ay-yıldızlı ekip, İstanbul kampının ilk antrenmanını ise bu sabah Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaptı.

Yıldız milliler, kulüp takımıyla birlikte olan antrenör Taner Günay'ın yokluğunda yardımcı antrenörler Ömer Büyükaycan ve Ömer Uğurata'nın yönetiminde çalıştı. İdareci Mehmet Döğüşgen'in de yakından takip ettiği idman yaklaşık 2 saat sürdü. Fundamental çalışmalarıyla start alan antrenmanda ısınma ve esneme hareketlerinin ardından savunma prensipleri ve hücum düzenleri üzerinde duruldu.

Milliler, Avrupa Şampiyonası'na hazırlıkları kapsamında mücadele edeceği Türk Telekom Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası için 1 Şubat'ta Gaziantep'e gidecek. 12 Şubat'ta tamamlanacak turnuva öncesi bu ilde 4 gün sürecek bir kamp yapacak milliler, ilk maçını da 5 Şubat'ta Romanya ile oynayacak.

Yıldız Milli Erkek Basketbol Takımı'nın sporcu kadrosu şu isimlerden oluşuyor:
Hamit Baysal (Banvit), Emircan Koşut (Bayrampaşa Sancak), Kartal Özmızrak, Doğukan Şanlı (Beşiktaş Cola Turka), İbrahim Sertan Sarı, Mert Ciner (Darüşşafaka), Cedi Osman, Onur Baygur, Hakan Uykan (Efes Pilsen), Mehmet F. Alemdaroğlu, Mehmet Şanlı, Ayberk Güleryüz, Metecan Birsen (Fenerbahçe Ülker), Göktürk Gökalp Ural (Galatasaray Cafe Crown), Göktuğ Yoğurtcu (Osmangazi Belediyespor), Kenan Sipahi, Adnan Mustafa (TOFAŞ)

Bunları da Beğenebilirsiniz