« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlar hayvanat bahçesinde

Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Ankara'da kampta bulunan Yıldız Kız Voleybol Milli Takımı, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Hayvanat Bahçesi'ni gezdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye'nin ev sahipliğinde 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Şampiyonasına hazırlanan yıldız milliler, (A) Milli Bayan Takımı Antrenörü Marco Aurelio Motta ve yardımcı antrenör Alper Eroğuş ile birlikte AOÇ Hayvanat Bahçesi'ni dolaştı.

Hayvanat bahçesinin tamamını gezen sporcular, kaplanlar ve zürafayla birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Antrenör Motta, yaklaşık iki haftadır kampta olduklarını hatırlatarak, kamp sonunda Avrupa Şampiyonası için belirledikleri 20 kişilik aday kadroyu, 14-16 sporcuya indireceklerini belirtti. Kampa çağırdıkları oyunculardan memnun olduğunu belirten Motta, onları çalıştırmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Avrupa şampiyonası öncesinde Belçika, İtalya ve Almanya ile hazırlık maçı yapacaklarını ifade eden Motta, Türkiye'nin şampiyonada göstereceği performansla ilgili, “Turnuvaya gelecek takımların hepsi yeni nesil, durumlarını net bilmiyorum. Oysa gençler şampiyonası olsaydı, daha önceden onları tanıyor olacaktık. Dolayısıyla şimdiden bir tahminde bulunmak zor. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. İyi bir iş çıkaracağımızı umuyorum” diye konuştu.
Daha önce Türkiye'de Eczacıbaşı'nı çalıştıran Marco Aurelio Motta, Türkiye'yi çok sevdiğini, burada bulunmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, Türk yemeklerini çok sevdiğini, çok sayıda Türk arkadaşı olduğunu söyledi.

Motta, Voleybol Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde dün RC Cannes'ı 3-0 yenerek, 6'lı play-off turuna yükselen Eczacıbaşı Vitra'nın ve milli takımın liberosu Gülden'in sakatlanmasıyla ilgili de “Gülden'e üzüldüm, sakatlanması kötü oldu. Ancak sakatlığının adını tam koymak için tetkikleri incelemek gerek. Sanırım bugün MR'ı çekilecek. Umarım ciddi bir şey yoktur. İyi bir voleybolcu, onun için kötü oldu” dedi.
Milli takım kampı, 12 Şubat Salı günü sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler