« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Yıldızlar Geçidi'ne 5 yıldız

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) birer hafta arayla ev sahipliği yaptığı Avrupa Yıldız Erkekler ve Yıldız Bayanlar Şampiyonalarından tam not aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
TVF Başkent Salonu'nda 16-24 Nisan tarihleri arasında yapılan Avrupa Yıldız Erkekler Şampiyonası'nın ardından, 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında yapılan Avrupa Yıldız Bayanlar Şampiyonası, hiçbir aksaklık yaşanmadan tamamlandı.

Erkekler ve bayanlarda 12'şer olmak üzere toplam 24 takımın mücadele ettiği organizasyonlar, gerek takım yetkilileri, gerekse Avrupa Konfederasyonu (CEV) yetkilileri tarafından “mükemmel” olarak tanımlandı.

Takım kafileleri, hakemler ve CEV yetkilileri 5 yıldızlı otellerde konaklarken, maç ve antrenman organizasyonları, konaklama, yeme-içme ve ulaşım hizmetleri sorunsuz bir şekilde yürütüldü. Ayrıca düzenlenen gezilerle yabancı konuklara Anıtkabir, Ankara Kalesi, Etnoğrafya Müzesi ve Beypazarı gezdirildi.

16'şar kişilik takım kafileleri, 10'ar kişilik CEV yetkili grubu, 16'şar hakemden oluşan yaklaşık 450 kişi şampiyonada yer alırken, ayrıca 100'e yakın yabancı taraftar grubu Ankara'daki maçları tribünlerden izledi.
Her iki organizasyonda da 40'ı gönüllü olmak üzere 110 kişi görev yaptı.

MAÇLARDA 3D HD KALİTESİ

Öte yandan, Yıldız Bayanlar Şampiyonası'nda Dünya voleybol tarihinde bir ilk imza atıldı. İlk kez yapılan 3 boyutlu (3D) HD canlı maç yayını büyük ilgi gördü. Teledünya tarafından altyapısı sağlanan yayın, Teledünya 3D HD kanalından izlendi. CEV bu gelişmeyi, resmi internet sitesinden “Dünya Voleybol Tarihinde bir ilk” olarak duyurdu.

3D HD canlı yayını, Türkiye'de ilk kez bu yıl 18 Mart Cuma günü Galatasaray-Fenerbahçe arasındaki futbol maçında yayınlanmıştı. 3D HD yayını dünyada bugüne kadar sadece futbol ve rugby maçlarında kullanıldı.

TÜRK SEYİRCİLER BÜYÜLEDİ

Bu arada organizasyon boyunca CEV yetkilileriyle bir arada olan uluslararası voleybol hakemi Aziz Yener, yaptığı açıklamada, üst düzey yetkililerin organizasyondan son derece memnun kaldığını dile getirdi. Özellikle son gün yapılan kupa töreninin hiçbir aksaklık olmadan tamamlandığını dile getiren Yener, “CEV için en ufak ayrıntılar bile çok önemli. Organizasyon konusunda çok titiz davranıyorlar. Final maçında tribünleri dolduran Türk seyirciler onları büyülemiş. Kapanış töreninin çok güzel bir atmosferde gerçekleştiğini söylediler. Törenin ardından birlikte yemek yedik ve hepsi organizasyonu kusursuz olarak tanımladılar. Ülkelerine çok mutlu döndüler” diye konuştu.

Öte yandan yarı final maçında Türkiye'ye 3-1 yenilen ve üçüncülük maçında Almanya'yı 3-1 yenerek bronz madalya kazanan Sırbistan'ın antrenörü Marijana Boricic, şampiyona ile ilgili şu görüşlere yer verdi:
“Kusursuz bir organizasyondu. Gördüğüm en mükemmel turnuva olduğunu söyleyebilirim. Katılan takımların seviyelerinin hemen hemen aynı olması, oynanan voleybolun kalitesini yükseltti. Takımım ve üçüncülükle ilgili mutlu olduğumu söyleyebilirim. Bu yaş kategorisinde Avrupa üçüncüsü olduk, daha başka ne isteyebilirim ki?”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler