Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlar Gaziantep'te parlıyor

Türk basketbolunun yıldızları, Gaziantep'te devam eden Türk Telekom Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası'nda parlıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
12 takımın mücadele ettiği turnuvada, Almanya, Porto Riko, Ukrayna, Romanya ve Rusya ile aynı grupta mücadele eden Türkiye Yıldız Erkekler Basketbol Milli Takımı, performansıyla geleceğe dair ümit veriyor.

Türkiye Yıldız Erkekler Basketbol Milli Takımı Antrenörü Taner Günay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 maç oynayacakları grup karşılaşmalarında 4 maçı geride bıraktıklarını ve bu maçlarda Almanya, Porto Riko, Romanya ve son olarak da Ukrayna'yı yendiklerini belirtti. Gruptaki son maçlarını bugün Rusya ile yapacaklarını belirten Taner Günay, “Turnuvayı iyi dereceyle tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Taner Günay, turnuvada üst üste galibiyetler almalarının kendileri için çok önemli olduğuna dikkati çekerek, turnuvayı artan bir tempoyla sürdürmek istediklerini, bunun için tüm oyuncularını eşit sürelerde kullanmaya çalıştıklarını vurguladı.

Rakipleri karşısında hep dirençli basketbol ortaya koyduklarını, rakiplerinin kolay sayı bulmaması için yoğun çaba harcadıklarını ifade ederek, “Gruptaki son maçımızı Rusya ile oynayacağız. Bu maça gruptaki final maçı diyebiliriz. Bu maçı da kazanıp grup maçlarımızı lider olarak tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“GEÇEN YIL KUVVETLİ EKİP FAZLAYDI”

Taner Günay, Türkiye Yıldız Erkekler Basketbol Milli Takımı'nın geçen yıl Konya'da gerçekleştirilen turnuvada üçüncü olduğunu hatırlattı. O turnuvada Sırbistan, Slovenya, Hırvatistan gibi güçlü rakiplerle mücadele ettiklerine dikkati çeken Taner Günay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dolayısıyla o üçüncülük de çok önemlidir. O üçüncülük büyük takımlar arasında alınmış bir üçüncülüktür. O turnuvada basketbolda ekol olmuş Fransa ve Sırbistan'ı takımımızın yendiği de unutulmamalı.

Yıldız Erkek Basketbol Milli Takımı oyuncularını 9 ayrı ilde gerçekleştirdiğimiz seçmelerle gerçekleştirdik. Buradaki bu ekip 400 kişinin arasından seçildi. Turnuvada da 17 oyuncuyla mücadele ediyoruz. Seçtiğimiz ancak burada olmayan oyuncularımızı da takip ediyoruz, zaman zaman onları da kamplarımıza davet ediyoruz.”

Türkiye'nin basketbolda dünya ikinciliği kazandığını hazırlatan Taner Günay, o dünya ikinciliğinin hiç de kolay elde edilmediğini vurguladı.

Taner Günay, Türk basketbolunu bugünkü konumundan daha iyi yerlere taşımak için altyapıya önem vermeye devam edeceklerini bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz