Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yıldızlar bulut sevmez

KAZANMAK zorundaydı Trabzonspor. Yitirdikleri için, unutulan keyifli futbol için, kentinin hüzünlü insanları için, yönetimi için ve her şeyden öte kendisi için kazanmalıydı. 3 maçlık yenilgi serisinin ardından bir krizin sebebi olmamak için kazanmalıydı.

Ve büyük sıkıntısı vardı, Fatih-Gökdeniz-Szymkowiak olmadığı için. Yeni hocasına hoş görünmek, son 3 maçtaki hatasını affettirmek için maça hırslı başladı Trabzon. Çok geçmeden şık bir organizasyonla Mehmet Yılmaz’ın kafasından golü buldu. Bu golün ardından futbol hevesine gelen Samsunspor, 2 mutlak golü atamadı, ama penaltı piyangosuna da hayır demedi. Bu ana kadar hatasız yönetim gösteren hakem İsmet Arzuman öyle bir penaltı imal etti ki, kendisi bile inanamadı.

Halilhodziç’in işi zor

Futbol oyununda eşi benzeri olmayan, üretimden kalkmış bu penaltıyı Kais gol yapıp, skoru eşitledi. İşte bu gol, maçın psikolojik dengesini bozdu. Buna rağmen oyun ve skor dengedeyken sağbek Emrah ile iki stoperin ortak yapımı olan bir Samsun golü geldi Rafael’in ayağından. Sonra itiş-kakış başladı, pas hatalarıyla dolu futbol kandırmacası sürdü gitti. Tek forvetle taktik silahını iyi kullanan, Kenan ile ‘İnce tekme’ sergisi açan Samsunspor karşısında sindi bordo mavililer. Ve maçı kaybettiler.

Dünün gerçeği yeni çalıştırıcı Halilhodziç’in çok ve zor bir işi olduğunun bir kez daha ortaya çıkışıydı. Futbolcunun ve yönetimin de artık gereğini yapması zamanının geldiği de. Ve de yıldızlara mahkum takımların bulutları asla sevmediği..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI