« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldızlar Antalya'ya geliyor

Antalya'nın Alanya ilçesi, dünyaca ünlü futbol takımlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alanya'nın Kargıcak beldesindeki Goldcity Turizm Kompleksi'nin organizasyon sorumlusu Bora Özdemir, AA muhabirine, tesis bünyesinde 100 dönümlük alanda spor kompleksi oluşturma çalışmalarının sürdüğünü, 2 adet doğal çim futbol sahasının tamamlandığını söyledi.
Yaklaşık 100 dönümlük alanda oluşturulacak spor kompleksinin bünyesinde futbol sahalarının yanı sıra gokart pisti, tenis kortları, basketbol sahaları ve yapay göllerin yer alacağını anlatan Özdemir, 3 milyon lira yatırımla alternatif bir turizm alanı yarattıklarını bildirdi. Alanya'da kış turizminin zayıf olduğuna işaret eden Özdemir, oluşturulan spor kompleksinin, kış turizminin gelişmesine ve çeşitlenmesine önemli katkı sağlayacağını dile getirdi.

Tesis sayesinde her kış 2 bine yakın sporcunun Alanya'ya gelerek kamp yapacağını vurgulayan Özdemir, özellikle futbol takımlarının devre arası kamplarında bu yöreyi tercih ettiğini hatırlatarak, “Böylelikle Side, Kemer ve Belek'e önemli bir alternatif olabileceğiz” dedi.

Futbol takımlarının daha şimdiden, devre arası kampı için rezervasyon yaptırmaya başladıklarını ifade eden Özdemir, Alanya'ya Ocak ve Şubat aylarında, aralarında Hollanda'nın ünlü futbol takımı Feyenord'un da bulunduğu 30'a yakın takımın geleceğini söyledi. Özdemir, Feyenord'un 8 Ocak 2010 tarihinde Goldcity Turizm Kompleksi'nde kampa girmesinin kesinleştiğini de kaydetti.

Alanya'nın ulusal ve uluslararası arenada genellikle plaj futbolu, plaj voleybolu ve triatlon sporu ile tanındığını da dile getiren Özdemir, oluşturulan spor kompleksi sayesinde ilçenin futbol, basketbol gibi spor dallarıyla da anılacağını, kış sezonunda önemli bir hareketliliğe kavuşacağını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz