Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yıldızımız parlıyor

  Hürriyet Haber
  22 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 22 Mayıs 2000 - 00:01

  MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, MHP'nin tarzı ve uygulamalarıyla diğer partilere örnek olduğunu belirterek, ‘‘Aparslan Türkeş'in cenazesinde MHP'yi tek başına iktidara getirme sözü vermiştim. Sözümüzün arkasındayız. MHP'yi tek başına iktidara getirmek için elimizden gelen herşeyi yapacağız’’ dedi. Bahçeli, dün İçel'in Erdemli İlçesi'nde her yıl düzenlenen 14. Türkmen Şöleni'ne katıldı. Şölen alanına girişte, ‘Türk milletinin umudu Devlet Bahçeli geliyor. Umudumuz, geleceğimiz’ sloganları ile karşılanan Bahçeli, halkı, mehteran takımı eşliğinde selamladı. Bahçeli, daha sonra kendisi için hazırlanan ‘Bozkurt otağı’na geldi ve burada bağdaş kurarak oturdu. Bahçeli, yaptığı konuşmada ise sosyal hayatı anlamlı kılan temel unsurun kültür ve medeniyet birikimleri olduğunu belirterek, kültürel zenginliklerin küçük büyük demeden hepsinin korunması, geliştirilmesi ve yaşatılmasının önemine değindi. MHP'yi tek başına iktidara getirmek için çok daha fazla çalışmak gerektiğini belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Halkımız, kavga ve çatışmadan bıktı. Kısır siyasi çekişmelerden yoruldu. İşşizlik ve ekonomik sıkıntılar içinde boğuldu. Yolsuzluklardan ve yoksulluktan bezdi. Bu nedenle partimiz bir yıllık uzlaşma ve demokratik kültürün gelişmesine büyük önem vererek diğer partilere örnek oldu. Çünkü, MHP kısır siyasi çekişmeler, anlamsız ve ucuz polemiklernden uzak durarak dengeli bir politika koymaya gayret etti, başkalarının populist tavırlarında, MHP'ye yapılan bazı haksızlıklar da MHP'nin bu çizgisini değiştiremedi ve değiştiremeyecek.’’

  ÇEKİM MERKEZİYİZ

  Bütün Türkiye'nin gözünün MHP'nin üzerinde olduğunu öne süren Bahçeli, ‘‘Siyasi rakiplerimiz, MHP'nin yıldızının sürekli ışıdığını, halk nezdinde itibarının gittikçe büyüdüğünü ve MHP'nin bir çekim merkezi haline geldiğinin bilincinde. Bazı kişi ve çevrelerin MHP'nin birlik ve beraberliğinden, bunun oluşturduğu enerjiden huzursuz oldukları açık’’ diye konuştu. Bahçeli, MHP'nin istikrarlı, seviyeli ve şaibesiz politik çizgisinden rahatsız olan çevrelerin, MHP'ye yönelik fesat ve fitne sokmak için kara propaganda yaptıklarını belirtti. MHP'nin bu tuzaklara düşmeyeceği belirten Bahçeli, ‘‘Cefakar ve çileli mensuplarımız fitnenin girdiği yerden kolay çıkmayacağını iyi bilirler. Eminim ki bu tür hesap yapanların, hesapları kursaklarında kalacak. Partimiz, birlik içinde büyük başarılara imza atmaya devam edecek’’ dedi.

  Adaşını sevdi

  Devlet Bahçeli Erdemli'ye gelişinde MHP'li başkanlarca yönetilen Atayurt, Atakent ve Limollu belediyelerini de ziyaret etti. Bahçeli, Atakent'te Silifke Belediyesi MHP'li Meclis üyesi Mustafa Turgut'un Devlet isimli 9 aylık çocuğunu kucağına alarak sevdi. Bahçeli, küçük adaşının hareketlerini, ‘‘Bakın gazetecilere bir şeyler söylüyor’’ esprisiyle yorumladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı