SİVAS HABERLERİ

Yıldızeli Ziraat Odası Kaymakam Pınar’a Destek Çıktı

IHA
23.09.2015 - 14:52Son Güncelleme : 23.09.2015 - 14:53

SİVAS'IN YILDIZELİ İLÇESİNDE 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNDE GERÇEKLEŞEN SERBEST KIYAFET TARTIŞMASI SONUCUNDA İLÇE KAYMAKAMI AHMET CAN PINAR'A BAŞLATILAN KARALAMA KAMPANYASINA İLÇE ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI TEPKİ GÖSTERDİ.

IHA

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde 19 Eylül Gaziler Gününde gerçekleşen serbest kıyafet tartışması sonucunda İlçe Kaymakamı Ahmet Can Pınar’a karşı başlatılan karalama kampanyasına İlçe Ziraat Odası Başkanlığı tepki gösterdi.
Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde Kaymakam Pınar’a karşı başlatılan karalama kampanyasına karşı tepkiler çığ gibi büyüyor. Son olarak Ziraat Odası Başkanı Ali Balbay bir basın açıklaması yaparak olaya tepki gösterdiğini ve Kaymakam Pınar’ın yanında olduklarını belirtti.
Başkan Balbay, "19 Eylül Gaziler Gününde yaşanan tatsız olayın ardından bir takım kişiler tarafından İlçe Kaymakamımıza yönelik çok ağır ithamlarda bulunmuşlardır. Aynı konuda hakkında uyarılan kişiler olayın üzerinden çok geçmeden adeta devlete meydan okumak için fırsat kollarcasına tekrar böyle bir işe kalkışmışlardır. Söz konusu yaşanan olay son derece kasıtlı ve birileri tarafından kumpas kurularak çok özel planlanmış bir olaydır. Ben hem köy muhtarı olarak, hem de Ziraat Odası Başkanı olarak yapılan bu çirkin saldırıyı esefle kınıyorum. Göreve geldiği günden itibaren 1 yıl içerisinde ilçemize ait 118 köyün tamamını ziyaret ederek dertlerimize çözüm üreten bir mülki amire karşı yapılan bu haksızlık tarafımızdan asla kabul edilemez. İlçemizin Kaymakamı her zaman insanlara karşı son derece saygılı davranmış, beyefendiliğinden de taviz vermemiştir. Kendileri her zaman sorunlarımızla ilgilenmiş ve çözümler üretmiştir. Ne zaman bir derdimiz olsa yakından ilgilenmiş ve olayları istişare yoluyla halletmeye gitmiştir. Kişiliği ve devlet adamlığıyla hepimize örnek olmuştur. Yapılan bu yakışıksız tavrı kınıyorum ve bu kirli olayı sadece Kaymakamımıza değil ilçemize ve bizlere karşı yapılmış olarak görüyorum. Olayın ardından yönetim kurulu üyelerimiz ve çok sayıda muhtarımızla bir araya geldik. İlçe Kaymakamımızın sonuna kadar yanında olduğumuzu kamuoyu ile paylaşıyoruz. Böyle bir olayın bir eğitim camiası tarafından yapılması bizi daha da derinden üzdü. Bir ilçenin bir devlet adamının bu şekilde sosyal medyada ve bir takım yayın organlarında yargısız infaz yapılarak karalama kampanyası yürütülmesi asla hazmedilemez. Buradan kendilerine sesleniyorum yapmış olduğunuz bu kirli tuzak hedefine ulaşamayacaktır. Bizler buna asla müsaade etmeyeceğiz.”dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Yıldızeli Ziraat Odası Kaymakam Pınar’a Destek Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yıldızeli Ziraat Odası Kaymakam Pınar’a Destek Çıktı haberi güncellenecektir.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   12:37
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı