Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldız yağacak

Dünyanın en iyi kadın tenisçileri WTA Championships İstanbul 2011’de sahne alacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

25-30 Ekim tarihlerinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılacak 4.5 milyon dolar ödüllü organizasyona, 2011 in en başarılı 8 tek sporcusu ve 4 çift takımı katılacak.

SON dönemde birbiri ardına dünyanın en önemli spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan Türkiye, 25-30 Ekim 2011 tarihleri arasında da dünyanın en başarılı kadın tenisçilerini ağırlayacak.  Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, dün İstanbul’da, federasyon yönetim kurulu üyesi ve PTT Genel Müdürü Osman Tural ile federasyonun asbaşkanı Cengiz Durmuş’un da katıldığı bir basın toplantısı düzenleyerek, kadın tenisinin en üst düzey turnuvası olan WTA Championship’in hazırlıkları hakkında bilgi verdi.
Uluç: Kusursuz olacak
Uluç, eylül ayında dünya sıralamasındaki ilk 8 sporcunun belli olacağını ve bu tenisçilerin WTA Championships İstanbul 2011’de sahne alacağını söyledi. Sinan Erdem Salonu’nda yapılacak organizasyonun “ellerinde büyüyen bir çocuk” gibi olduğunu vurgulayan Uluç, “Geceli gündüzlü çalışarak kusursuz bir turnuva hedefliyoruz” dedi.
4.9 milyon kişi
Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve PTT Genel Müdürü Osman Tural ise, yıl boyunca 4,9 milyon kişinin turnuvaları yerinde izlediğina dikkati çekerek, “WTA Championships’i ülkemizi kazandırırken amacımız gelir kazanmak değil, Türk gençlerini tenise  kazandırmaktı” dedi.
Federasyon asbaşkanı ve başkan vekili Cengiz Durmuş da toplam 4.5 milyon dolar ödüllü turnuvaya gelecek yıldız sporculara dikkati çekerek, şunları söyledi:
En iyiler katılıyor
 “Turnuva teklerde en iyi sekiz, çiftlerde de en iyi dört takımı bir araya getiriyor. Geçtiğimiz yıl turnuvayı Belçikalı Kim Clijsters, finalde Caroline Wozniacki’yi yenerek kazanmıştı. Serena Williams, Steffi Graf ve Martina Hingis gibi tenisin yaşayan efsaneleri de bu turnuvanın geçmiş şampiyonları arasında bulunuyor.”


Bunları da Beğenebilirsiniz