Yıldız Savaşları setinde korkunç kaza

Birce BORA/LONDRA
10 Eylül 2015 - 15:25Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 15:25

Yıldız Savaşları serisinin heyecanla beklenen yeni filminin İngiltere’de gerçekleştirilen çekimlerinde beklenmedik bir kaza yaşandı. Bir motosikletle kovalama sahnesinin çekimleri sırasında Olivia Jackson isimli 32 yaşındaki dublör hızla metal bir kamera koluna çarptı.

Kaza sırasında üzerinde onu darbelere karşı koruyacak bir kostüm ve kask bulunmadığı belirtilen Jackson’ın başından yaralandığı ve akciğerinin delindiği açıklandı. Kaldırıldığı hastanede doktorlar tarafından uyutulduğu belirtilen Jackson’ın durumunun ciddiyetini koruduğu açıklandı.

Yıldız Savaşları setinde korkunç kaza

Sun gazetesine konuşan bir kaynak “Aslında tehlikeli bir çekim değildi. Düz bir çizgi üzerinde motosiklet sürüyordu ve sahne gerektirdiği için kask takmamıştı. Ancak kamerayı taşıyan metal kolda teknik bir arıza yaşandı ve o geçerken havaya kalkması gereken parça kıpırdamadı. Onun kazadan kaçınmak için yapabileceği hiçbir şey yoktu” dedi.

Güney Afrika doğumlu dublörün geçmişte Guardians of the Galaxy filminde Karen Gilligan, Mortdecai filminde Gwyneth Paltrow ve Mad Max:Fury Road filminde Rosie Huntington-Whiteley için dublörlük yaptığı açıklandı.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı