Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yıldız Savaşları için beş ay sinemanın önünde bekleyecekler

  Hürriyet Haber
  08.01.2002 - 17:07 | Son Güncelleme: 08.01.2002 - 17:07

  Sinema gibi geniş kitlelere hitap eden bir sanat dalında oyuncu,yönetmen ya da filmlerin milyonlarca hayranı olması kaçınılmaz. Ama ABD'nin Seattle kentinde yaşanan olay gibisi bugüne kadar görülmemiştir. Jeff Tweiten ve John Guth adlı iki kafadar mayıs ayında gösterime girecek olan Star Wars Episode 2: Attack of the Clones (Yıldız Savaşları Bölüm 2: Klonların Saldırısı) adlı filmi izleyebilmek için 1 Ocak 2002'den itibaren filmin gösterileceği sinemanın önünde beklemeye başladı.

  İnternetteki Force.net sitesinin haberine göre ikili beş ay boyunca sinemanın önünde yaşamayı göze almış.

  Yıldız Savaşları tutkunlarından Jeff Tweiten uzun bekleyişine yeni yılın ilk günü 1 Ocak 2002'de başladı. Onu yalnız bırakmayan arkadaşı  John Guth da kısa bir süre sonra bu bekleyişe katıldı.

  Bu ilginç fikir bir yıl önce Jeff Tweiten'ın öneris olarak gündeme geldi. Arkadaşı John Guth'a fikrini açtığında o da kabul etti. "Yeni yıla bu şekilde başlamanın ne kadar harika bir yöntem olduğunu düşündüm" diye anlatıyor Jeff.

  John da arkadaşının önerisini önce biraz düşünmüş sona da kabul etmiş. "Arkadaşım bundan özettiğinde olabileceğini düşüdüm. Sonra da tamamen ikna oldum." diye anlatıyor.

  Tweiten ve Guth, bu uzun bekleyişle Yıldız Savaşları'nın yaşamlarında ne kadar önemli bir yer tuttuğunu göstermeyi amaçladıklarını söylüyorlar.

  George Lucas'ın yönettiği filmde başrolleri Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Ian McDiarmid, Pernilla August paylaşıyor. Yıldız Savaşları'nın üçüncü bölmü 2005'te gösterime girecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı