« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldız savaşları

Ezeli rakipler ligin başlamasına günler kala transfer çıtasını yükseltti. Fenerbahçe, Carlos'u bile gölgede bırakacak bir transfer yapacaklarını açıklarken, Galatasaray, tek başına maç alabilecek bir yıldızla imza atmak üzere olduklarını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TEK BAŞINA MAÇ ALACAK YILDIZ

G.Saray, Feldkamp'ın istediği tek başına maç alabilecek, hava hakimiyeti süper, iki ayağını da çok iyi kullanan, bazuka gibi şutlar atan, savunmaları dağıtan golcüye çok yakında imza attıracak. Baptista veya Morientes, G.Saraylı olabilir

Gelişmeler olumlu
Galatasaray taraftarının günlerdir büyük bir merakla beklediği forvet müjdesini önceki gün Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin verdi. Sezgin yaptığı açıklamada "Evet, uzun süredir çok büyük yıldızlarla görüşmelerimiz sürüyor. Morientes ve Baptista da bunların arasında yer alıyor. Böylesine büyük transferler hemen gerçekleşmiyor. Belli halkaları var. Aşama aşama mutlu sona yaklaşıyoruz. Şu an için gün veremem. Ama başkanımızın da söylediği gibi forvet transferimiz, Lincoln'ü bile gölgede bırakacak" dedi.

Necati Ateş ve Hasan Kabze'nin gönderilmesinin ardından gözler yönetime çevrilirken, taraftarları rahatlatacak açıklama Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin'den geldi. Daha önce Baptista'nın yüksek maliyeti, Morientes'in de Valencia'dan ayrılmak istememesi nedeniyle Galatasaray'ın bu oyunculardan vazgeçtiği ileri sürülmesine karşın Sezgin, "Uzun süredir  çok büyük yıldızlarla görüşüyoruz. Morientes ve Baptista da bunların arasında yer alıyor" açıklamasını yaptı. 

CARLOS BİLE GÖLGEDE  KALACAK

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İznik Fenerbahçeliler Derneği'nin düzenlediği gecede tüm Fenerbahçelilere beklenen müjdeyi verdi: "Fenerbahçe'ye süper bir yıldız daha transfer edeceğiz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor." Başkan Aziz Yıldırım'ın yakın çevresinden sızan bilgilere göre Fenerbahçe, Ronaldo ve Adriano ile görüşmelerini sürdürüyor.

Fenerbahçe başkanının "İsmini söylemek istemiyorum" dediği oyuncunun Adriano ya da Ronaldo olduğu yorumları yapılıyor.

F.bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İznik'te F.Bahçeliler Derneği tarafından düzenlenen 100. yıl kutlamalarında taraftara müjde vererek "Kısa bir zaman içinde ünlü bir yıldız futbolcuyu daha kadromuza katacağız ama ismini henüz söylemek istemiyorum" dedi. Yıldırım'ın ismin vermediği bu çok ünlü futbolcunun, Adriano  ve Ronaldo'dan biri olabileceği yorumları yapıldı.

ZİGİÇ DE LİSTEDE

Ayrıca, Racing Santander forması giyen ve Kezman'ın alınmasını çok istediği Zigiç'in de transfer listesinde bulunduğu ifade edildi. F.Bahçe yönetiminin gizli bir şekilde yürüttüğü transfer harekatı için üç ayrı ekiple Avrupa'ya çıkarma yaptığı öğrenildi. Bu transferin gerçekleşmesiyle birlikte F.Bahçe'nin yine dünya çapında ses getireceğine kesin gözüyle bakılıyor.  Bunları da Beğenebilirsiniz