Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldız Milliler'e olimpik destek

Litvanya’da düzenlenmekte olan Avrupa Şampiyonası’nda dün oynanan yarı final müsabakasında Sırbistan’ı 67-62 mağlup eden Yıldız Erkek Milli Takımımız, bugün finalde Fransa ile karşısında.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
16 yaş altı oyunculardan kurulu Yıldız Milli Takımımız, Fransa ile oynayacakları zorlu final müsabakası öncesinde sürpriz bir Skype çağrısı aldı. Londra’da devam eden Olimpiyat Oyunları’na farklı Angola galibiyeti ile başlayan Kadın Milli Takımımız’ın kaptanı Nevriye Yılmaz ve tüm sporcularımız, TBF Başkanı Turgay Demirel ile birlikte Yıldız Milli Takımımızın maç toplantısına canlı video bağlantısı sağlayarak kendilerini kutladılar ve başarılar dilediler.
 
Milli Takımımızın deneyimli kaptanı Nevriye Yılmaz duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi; “Türk basketbol ailesi çok güçlü ve sıkı bir dayanışma içerisinde. Biz de Litvanya’da çok başarılı sonuçlar elde eden genç kardeşlerimiz ile gurur duyuyoruz. Onlara; çok çalıştıkları ve takım halinde mücadele ettikleri takdirde onların da rüyalarını gerçekleştirebileceklerini ve bir gün Olimpiyatlar’da yer alabileceklerini göstermek istedik. Final maçında onlar için en iyisini ve sonsuz başarılar diliyoruz”.
 
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise “Yıldız Milli Takımımız'ın Avrupa Şampiyonası’nda finale yükselmiş olması Türk basketbolu için fevkalade bir başarı. Kusursuz ve tüm unsurlarıyla birbirine entegre olmuş bir spor gelişim sistemini en mükemmel şekilde yönetmek için çok çalışıyoruz ve bugün geldiğimiz noktada arzu ettiğimiz sonuçları elde ettiğimizi görmekten mutluluk duyuyoruz. Yıldız Milli Takımımız gibi bir takıma sahip olduğumuz için Türk basketbolunun geleceği daha da parlak görünüyor” şeklinde konuştu.
 
Olimpiyat Oyunları A Grubu’ndaki ilk maçında Angola’yı 72-50 mağlup eden Kadın Milli Takımımız yarın TSİ 13:15’te Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler