« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldız Milli Takım taramaları tamamlandı

Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Departmanı tarafından yurt çapında gerçekleştirilen Yıldız (B) Milli Takım taramaları tamamlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Basketbolda 2013 yılında düzenlenecek Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonaları hazırlıkları için 1997-1998 doğumlu oyunculardan kurulacak kadroyu oluşturmak amacıyla yapılan taramaların İstanbul'da gerçekleştirilen 9. ve son ayağı, 3 günlük çalışmanın ardından sona erdi. 2 aydan fazla süredir devam eden ve tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde organize edilen tarama çalışmaları sırasıyla Erzurum, Şanlıurfa, Mersin, Antalya, Samsun, Bursa, Ankara, İzmir ve İstanbul'da düzenlendi.

Tarama çalışmalarının bundan sonraki etabı, merkezlerde yapılacak antrenmanlarla sürecek. 2 bin 500'e yakın çocuğun değerlendirmeye alındığı taramalar neticesinde, altyapı milli takım antrenörlerinin belirleyeceği kadrolarla yapılacak antrenmanlarda kendini gösteren oyuncular, düzenlenecek Türkiye kampına davet edilecek. Bu kampın ardından da Yıldız (B) Milli Takım'ın geniş kadrosu ortaya çıkacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler