« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Yıldız Kızlar” Bakü'de parlayacak

Bayan Güreş Milli Takımlar Teknik Sorumlusu İsmail Kosukoğlu, Azerbaycan'da düzenlenecek “Yıldızlar Serbest, Grekoromen ve Bayanlar Dünya Şampiyonası”ndan iyi dereceler beklediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Başkent Bakü'de 21 Ağustos'ta başlayacak şampiyonayla ilgili İsmail Kosukoğlu, “Bakü'de millilerimizden iyi dereceler, iyi müsabakalar bekliyoruz” dedi.

Yıldız ve Genç Bayan Güreş Milli Takımı'nın Yalova'da devam eden kampında, açıklama yapan Kosukoğlu, Yıldız Bayanlar Dünya Güreş Şampiyonası ile Eylül ayında yapılacak Genç Bayanlar Dünya Güreş Şampiyonası'na hazırlandıklarını söyledi.

İlk etapta 21 ve 22 Ağustos tarihlerinde Bakü'de düzenlenecek şampiyonayı hedeflediklerini ifade eden Kosukoğlu, 15 gündür kamp yaptıklarını belirtti.

Bayan güreşinde başarılı sonuçlar elde etmek istediklerini vurgulayan Kosukoğlu, “Bayan güreşinde çok yeni olmamıza rağmen 2012 yılında iyi derecelere imza attık. İnşallah dünya Şampiyonasında da Avrupa şampiyonasında olduğu gibi bazı kaçırmış olduğumuz madalyaları elde etmek için uğraş vereceğiz” diye konuştu.

Kosukoğlu, bayan güreşinde yıldızlar ve gençler kategorisinde istenilen hedefe ulaştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Yıldızlar, gençler kategorisinde hedefi tutturmuş bulunmaktayız. Fakat büyük bayanlar kategorisinde henüz istenilen seviyede değiliz. Bayan güreşi 1987 yılından beri faaliyet göstermekte. Bu sene ilk defa bayan güreşinde olimpiyatlarda yer aldık ama maalesef istenilen seviyede olamadık. İnşallah 2016 Rio Olimpiyatları'nda 4 sıkletin en az 3'ünde yer almak istiyoruz.”

Bayan güreşinde başarıların her geçen gün arttığına anlatan Kosukoğlu, “Tabii ki kendi çıtamızı yükselterek devam ediyoruz. Bayanlarımızın istenilen başarıyı elde etmesi için süreye ihtiyacımız var. 2016 yılında istenilen yerde olacağımıza inanıyorum”

Bunları da Beğenebilirsiniz