« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldız güreşçilerden kötü haber

Azerbaycan'da düzenlenen Yıldızlar Serbest, Grekoromen ve Bayanlar Dünya Şampiyonası'nın 2. gününde serbest stilde güreşçiler mindere çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Başkent Bakü'deki Haydar Aliyev Spor Merkezi'nde düzenlenen şampiyonada 46, 54, 63, 76 ve 100 kiloda eleme müsbakaları yapıldı.

46 kiloda mindere çıkan Mehmet Erzincanlı, yenildiği Ukraynalı rakibinin finale çıkmasıyla bronz madalya için repesaj hakkı kazandı. Repesaj karşılaşmasında İranlı rakibine yenilen Erzincanlı, bronz madalya şansını kaybetti.

54 kiloda Sezgin Pişmişoğlu, ilk maçında Moğolistanlı rakibine yenilerek elendi.

63 kiloda Mehmet Volkan Asan, Ukraynalı ve Güney Afrikalı rakiplerini yenerek çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde Hintli rakibini yenen ve yarı finalde Rus rakibine yenilen Asan, üçüncülük için repesaj hakkı elde etti.

76 kiloda Mustafa Sait Türkkaya, ilk maçında Avusturyalı rakibini yenmeyi başarsa da ikinci maçında ABD'li rakibine yenilerek elendi.

100 kiloda Yunus Emre Dede, Moldovalı ve Hindistanlı rakiplerini yenerek çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde Alman rakibini de yenen Dede, yarı finalde Rus rakibine yenildi.

Yunus Emre Dede, bronz madalya için mücadele edecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz