« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldız Erkekler Milli Takımı'ndan altın madalya

Tekirdağ'da devam eden Balkan Bisiklet Yol Şampiyonası'nın ikinci gününde, Türk Milli Takımı, yıldız erkekler (15-16 yaş) yol yarışında altın madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Marmara Ereğlisi Seymen yolu üzerinden başlayan ve Tekirdağ kent merkezine kadar devam eden 70 kilometrelik parkurda Türkiye, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan, Romanya, Bosna Hersek, Yunanistan ve Bulgaristan'dan toplam 34 sporcu yarıştı.

Etabı, 1 saat 46 dakika 20 saniyede tamamlayan Türk Milli Takımı sporcusu Ahmet Örken birinci, İlhan Çelik tekerlek farkıyla ikinci ve bitiş çizgisine iki saniye sonra ulaşan Fatih Keleş üçüncü tamamladı.

Milli sporcu Örken, yıldız erkeklerde dün yapılan, zamana karşı yol yarışını da birinci tamamlayarak, bu kategoride Balkan şampiyonluğuna ulaşmıştı.

“DUBLE BAŞARIYA İMZA ATTIK”

Yıldız Erkekler Türk Milli Takımı antrenörü Hakan Kıpık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Şampiyonada duble başarıya imza atarak hedefimizi yakaladık. Şampiyonanın yol yarışı etabında çok iyi bir derece yaptık. Hem ferdi hem de takım klasmanında birinci olduk. 6 kişilik takımımız son derece başarılı bir yarış çıkardı. Mükemmel bir dayanışma sergiledi. Hepsini kutluyorum” dedi.

Balkan Bisiklet Yol Şampiyonası, genç erkekler ve büyükler kategorisinde yarın yapılacak yarışların ardından sona erecek.
Finalde, dereceye giren takım ve sporculara madalyaları verilecek.

İKİ BULGAR BİSİKLETÇİ ÇARPIŞTI

Yıldız Erkekler kategorisinde, Bulgar ekibinde yarışan Stoian Andonov ile Angel Sotirov, bitiş çizgisine 300 metre kala çarpışarak düştü.
Yaralanan sporculara ilk müdahale, parkurdaki sağlık ekibi tarafından yapıldı.

Başından, yüzünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan sporcular, tedavilerinin yapılması için Tekirdağ Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı.

Sporcuların, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Tekirdağ kent merkezinde sona eren yarışların 70 kilometrelik parkurunda Türkiye, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan, Romanya, Bosna Hersek, Yunanistan ve Bulgaristan'dan toplam 34 sporcu yarıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz