« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yıldız Erkek Milli Takım'ı İspanya'da

Letonya ile Litvanya'nın birlikte düzenleyeceği Avrupa Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası'na katılacak olan Milli Takım, hazırlık çalışmaları için İspanya'ya gitti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Yıldız Erkek Milli Takımı, İtalya, İngiltere ve İspanya ile hazırlık maçları yapacak. Milliler, ilk maçını 6 Temmuz Cuma günü İtalya ile oynayacak. Karşılaşma TSİ: 18.30'da başlayacak.

İkinci maçını 7 Temmuz'da TSİ 18.30'da İngiltere ile yapacak Yıldız Milliler, son hazırlık maçında ise 8 Temmuz'da TSİ: 14.00'de ev sahibi İspanya ile karşılaşacak.

Millilerin son durumu hakkında bilgi veren Ömer Uğurata, geçen hafta Selanik'te karşılaştıkları Yunanistan'ın iyi bir takıma sahip olduğunu kaydederek, “3 kez üst üste karşılaştık. Son maçı kazandık, diğer ikisini ise kaybettik. Uzunları çok etkili bir takım” dedi.

Yunanistan karşılaşmalarının Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için çok yararlı olduğunu belirten Uğurata, “Şimdi ilk kez bir hazırlık turnuvası oynayacağız. Avrupa Şampiyonası'ndaki rakiplerimiz İtalya ve İngiltere'yi yakından görmemiz açısından avantajlı olacak” değerlendirmesini yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz